هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

استفاده حرفه ای از لینکدین

استفاده حرفه ای از لینکدین

استفاده حرفه ای از لینکدین

لینکدین فضایی حرفه‌ای دارد و نباید آن را با شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام و یا فیسبوک اشتباه بگیرید. اگر پست غیر‌حرفه‌‌ای از شما در فضای لینکدین دیده شود، کاربران این فضای مجازی می‌توانند با گزارش دادن آن باعث پایین آمدن نمره پروفایل شما شوند.

 

 برعکس شبکه‌های اجتماعی دیگر که در آن‌ها با افراد دوست می‌شوید، در لینکدین، روابط استراتژیک می‌سازید. برای اینکه یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین داشته باشید لازم نیست هر روز استاتوس‌های جدید پست کنید و یا در صفحه پروفایل تان مطالب غیر حرفه‌ای مانند شعر و عکس‌های نا مطلوب قرار دهید. باید به این نکته توجه کنید که لینکدین ابزاری برای معرفی کسب و کار و یا حرفه‌تان است، پس از قرار دادن مطالب نامربوط خودداری کنید.

 

این شبکه اجتماعی برای متخصصان کسب و کارها و مشاغل، بسیار با ارزش است، بطوری‌که افراد با استفاده از آن، هم می‌توانند منابع و پشتیبانی دریافت کنند و هم با مشتریان و شرکای بالقوه در ارتباط باشند و فرصت‌های شغلی و منابع درآمدی بیشتری به دست آورند. ارتباطات شما در لینکدین، باید دقیقا نماینده روش شما در کسب و کار و تجارتتان باشد. در این فضا هدف فروش نیست بلکه ارتباط سازی است. در لینکدین تعداد افرادی که با آن‌ها ارتباط دارید، نسبت به این‌که با چه افرادی ارتباط دارید، از اهمیت کمتری برخوردار است. زمانی‌که تعداد روابطتان به 500 میرسد، لینکدین نشان دادن عدد واقعی را متوقف می‌کند، چون در این‌جا چیزی‌که اهمیت دارد کیفیت است نه کمیت.

استفاده حرفه ای از لینکدین

باید ها و نباید ها در لینکدین

ساختن پروفایل لینکد‌ین، تنها قدم اول برای ورود به بازار کار است، برای اینکه در لینکد‌ین موفق باشید علاوه بر داشتن یک حساب کاربری حرفه‌ای، باید بتوانید به صورت حرفه‌ای از آن استفاده کنید. می توانید برای چگونگی ساخت حساب کاربری لینکدین، آموزش ساخت اکانت تجاری لینکدین را مطالعه کنید. حال در ادامه راهکارهایی برای فعالیت حرفه ای در لینکدین به شما پیشنهاد می دهیم.

این مطلب را از دست ندهید: آموزش اصول بازاریابی در لینکدین

۱. در گروه های تخصصی شرکت کنید

گروه های تخصصی یکی از بهترین ابزار رشد ارتباطات در لینکدین است. کافی است مطالب مرتبط با علائق افراد گروه را به اشتراک بگذارید و یا مباحث افراد دیگر را تایید و نقد کنید. هر پست و کامنت شما در گروه ها، فرصتی است که دانش و اطلاعات و توانایی های خود را نمایش دهید که منجر به دیده شدن پروفایل شما و در نهایت جذب ارتباطات جدید می شود. در این گروه ها در صورتی که مشارکت شما از سایر افراد بالاتر باشد، لینکدین در آن گروه به شما لقب “مشارکت کننده فعال” یا Top Contributor می دهد که در بالای گروه نمایش داده می شود و خود باعث جذب ارتباطات جدید می شود.

استفاده حرفه ای از لینکدین

یک امکان مهم دیگر، مشارکت در گروه های عمومی یا Open Groups است که از شرکت در گروه های بسته یا Closed Groups مهم تر است. در گروه های عمومی همه، حتی کسانی که عضو نیستند هم می توانند محتویات گروه را ببینند، حتی موتورهای جستجو! در واقع با مشارکت در گروه های باز لینکدین، نتیجه جستجوی اسم شما در گوگل، به گروه های لینکدین منجر می شود و تاثیر بسزایی در معرفی شما خواهد داشت.

۲. با پالس، ضربان قلب تولید محتوا را منظم کنید

بخش مقالات لینکدین، که جدیدا با نام “پالس” شناخته می شود، مجموعه ای است از مقالات و دانش مرتبط با هر شغلی که مد نظر شما است. پس از ایجاد پروفایل کامل، به پالس سری بزنید و سری مقالات مرتبط با کار و صنعت خود را انتخاب کنید تا در صفحه خانه پروفایل شما نمایش داده شوند.

۳. چگونگی بازاریابی و تبلیغ

لینکدین بزرگترین فرصت برای کسب و کارهایی است که به سایر کسب و کارها (و نه مشتریان نهایی) سرویس می دهند. اما این به این معنا نیست که می توانید با قرار دادن معرفی یک محصول در پروفایل تان آن را بفروشید. این روش فقط برند شما را تخریب می کند و اگر آن را ادامه دهید سایر کاربران می توانند پست های شما را مخفی کنند و در این صورت فعالیت لینکدینی شما بی نتیجه خواهد بود!

برای بازاریابی و تبلیغ بهتر است مطالبی را پست کنید که مشتری بالقوه شما از خواندن آن لذت ببرد. به جای قرار دادن عکس و اطلاعات محصول و شماره تلفن تان، به دنبال عناوینی باشید که اطلاعات بیشتری در مورد محصول شما به کاربران می دهد. برای تولید محتوا و پست های موثر در بازاریابی و فروش در لینکدین، خود را از سمت یک بازاریاب و مدیر فروش یک شرکت خارج کنید و خود را در جایگاه یک کارشناس و متخصص صنعت قرار دهید که دغدغه اش صرفا فروش یک کالا و یا خدمت نیست. در واقع در لینکدین به جای فروش و تبلیغات، باید روابط عمومی فعال از جنس روابط عمومی محتوایی داشته باشید.

استفاده حرفه ای از لینکدین

۴. ایجاد ارتباطات موثر و ماندگار

به محض ایجاد یک ارتباط جدید با کاربری در لینکدین، پروفایل او را چک کنید و با کارها و فعالیت هایش آشنا شوید. سپس یک پیام کوتاه برای او بفرستید، خود و تخصصتان را معرفی کنید و از او هم بخواهید خود را معرفی کند و اطلاعات تماس خود را در انتها قرار دهید. پیام شما، یه هیچ وجه نباید جنبه فروش یک کالا و تبلیغ داشته باشد

از لینکدین به عنوان فضایی برای ارتباط و انتقال تجربیات استفاده کنید و نه فضایی که صرفا در آن حضور داشته باشید. مهارت های افراد دایره ارتباطات تان را تایید یا Endorse کنید. تایید کردن، یکی از جذاب ترین قابلیت های لینکدین است که به افزایش اعتبار و جایگاه فرد می انجامد و معمولا کسب تاییدهای زیاد، یکی از سخت ترین کارهای ممکن در لینکدین است که با روش های تقلب و میانبر امکان پذیر نیست.

این مطلب را از دست ندهید: آموزش ساخت اکانت تجاری لینکدین

۵. پست های غیرمرتبط را لایک نکنید

در لینکدین هر آن چیزی که پست می کنید، لایک می کنید و یا کامنت می گذارید، برای همه افراد موجود دایره ارتباطات تان نمایش داده می شود، پس توجه کنید در عین حال لایک کردن و کامنت گذاشتن بر مطالب مرتبط و تخصصی افراد می تواند شما را در جلوی چشم ارتباطات آن فرد قرار دهد و باعث رشد سریع  ارتباطات تان شود.

 

۶. فالو کردن افراد اثر گذار

لینکدین، به تازگی بخش اثر گذاران یا influencers را توسعه داده است و افراد مهم صنایع مختلف به جمع نویسندگان این بخش پیوسته اند و هر روز مطالب جذاب و اثرگذاری به اشتراک می گذارند که نگاه شما را به دنیا تغییر خواهد داد. فالو کردن افراد اثرگذار در لینکدین باعث می شود دائما به سوژه های روز دنیا دسترسی داشته باشید، همواره محتوای جذاب برای به اشتراک گذاشتن خواهید داشت و در نتیجه جستجوهای مرتبط بهتر و بالاتر نمایش داده می شوید. همچنین لیست افراد اثرگذاری که آن ها را فالو می کنید در پروفایل شما نمایش داده می شود و افراد با علائق شما و شخصیت های محبوب تان آشنا می شوند.

استفاده حرفه ای از لینکدین

۷. در پست های لینکدین خود از تصویر و ویدئو استفاده کنید

استفاده از تصویر می تواند میزان تعامل افراد در شبکه های اجتماعی را تا حد زیادی افزایش دهد. این موضوع بدین معنی است که شما به یک تصویر هدر، تصویر پروفایل و تصویری برای تمامی پست هایی که در صفحه لینکدین خود ارسال می کنید، نیاز دارید تا بتوانید تعداد بازدید از پروفایل خود را چند برابر کنید. شما نمی توانید از هر تصویری استفاده کنید. این تصاویر باید مرتبط با موضوع و مخاطبان هدف تان باشد. همچنین محتوای ویدئویی نیز میزان تعاملات آنلاین را افزایش می دهد، به خصوص زمانی که برای مقاصد بازاریابی مورد استفاده قرار گیرد. اضافه کردن فایل های ویدئویی به پست های لینکدین، پروفایل شما را برای کاربران جذاب تر می کند و همین امر باعث می شود تعداد بازدید کنندگان افزایش پیدا کند.

 

۸. کارمندان خود را به فعالیت در شبکه اجتماعی لینکدین ترغیب کنید

اگر در شرکت خود کارمند دارید، بهتر است از آن ها بخواهید که در لینکدین فعال باشند. با این کار می توانید به مشتریان خود بفهمانید که شرکتی حرفه ای هستید. همیچنین، فعال بودن کارمندان شما باعث گسترش شبکه اجتماعی تان می شود  و حتی می توانند درآمد شرکت شما را افزایش دهند. تنها کاری که پرسنل شما باید انجام دهند این است که صفحه شرکت را به عنوان محلی که در آن کار می کنند، اضافه کنند، از آن پس بسیاری از افراد به طور خودکار صفحه شما را در لینکدین دنبال می کنند.

۹. آمار شبکه اجتماعی لینکدین خود را آنالیز کنید

تجزیه و تحلیل داده، یکی از بهترین روش ها برای دانستن چگونگی فعالیت کمپین های آنلاین است. اگرچه شما نمی توانید از طریق گوگل آنالیز تعداد بازدید کنندگان پروفایل لینکدین تان را مشاهده کنید، اما می توانید این اطلاعات را از طریق ابزار آنالیتیکس درون سایت لینکدین پیگیری نمایید.

 

۱۰. لینکدین را به وبلاگ خود متصل کنید

توسط افزونه Jetpack در وردپرس، می توانید به راحتی اکانت خود را به لینکدین یا دیگر شبکه های اجتماعی متصل کنید تا بتوانید به صورت خودکار پست های منتشر شده را با سایر افراد به اشتراک بگذارید.

 

این مطلب را از دست ندهید: هفت اشتباه رایج در لینکدین

 

۱۱. زمان انتشار پست ها را هوشمندانه انتخاب کنید

از آنجایی که لینکدین مخاطبان متفاوتی نسبت به فیس بوک، پینترست و توییتر دارد، زمان انتشار پست ها در آن نیز متفاوت خواهد بود. باید زمان انتشار پست های خود را به گونه ای تنظیم کنید که بیشترین تعداد مخاطب در زمان انتشار، آنلاین باشند. بهترین ساعات انتشار پست در لینکدین در ساعات 07:30 – 08:30، 12:00 ظهر و 17:00 – 18:00 است، توجه کنید که تعطیلات آخر هفته بدترین زمان برای انتشار پست در لینکدین است.

بهترین زمان پست لینکدین

۱۲. وضعیت خود را به روز کنید و منفعل نباشید

برای دریافت بهترین بازخورد از لینکدین باید شخصیت فعالی داشته باشید. مرتب وضعیت خود را به روز کنید، مطالب مرتبط و ارزشمند به اشتراک بگذارید و یا حتی دست به قلم شوید و مقاله بنویسید.

پیشنهاد می کنیم به مرور زمان صفحه لینکدین شرکت خود را بهینه سازی کنید و این نکات را به مرور بر روی آن اعمال نمایید. فراموش نکنید تولید محتوا در هر پلتفرمی از اهمیت بالایی برخوردار است، پس سعی کنید به طور منظم در صفحه لینکدین خود، مطلب با کیفیت و مطابق با اصول گفته شده، منتشر کنید. با رعایت این نکات به مرور متوجه تاثیر شبکه اجتماعی لینکدین بر روی کسب و کار خود خواهید بود.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه