هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

بک لینک و انواع آن

انواع بک لینک ها

بک لینک و انواع آن

انواع بک لینک ها

در ابتدا بک لینک ها همه فقط یک نوع بودند، اما به مرور زمان حالت بسیار پیچیده ای به خود گرفتند. که در حال حاضر می توان گفت بک لینک ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند، انواع بک لینک ها عبارتند از:

بک لینک فالو و بک لینک نو فالو (Dofollow / Nofollow)

انواع بک لینک ها

 

  1. بک لینک فالو: این بک لینک با نام دوفالو نیز شناخته می شود. که از نظر گوگل می تواند در سایت مقصد تاثیر بسزایی داشته باشد. که این تاثیر هم می تواند مثبت و هم می تواند منفی باشد. اگر سایت مقصد یک سایت با ارزش بالا باشد می تواند روی رتبه بندی سایت تاثیر گذار باشد اما اگر سایت مقصد محتوای نامناسب و … در سایت خود داشته باشد به سایت شما نیز امتیاز منفی می دهد.

قرار داد بک لینک های فالو به تنهایی و بدون قرار دادن بک لینک های  نوفالو شاید گاهی برای سئو سایت مضر هم باشد.

در بک لینک های فالو زمانی که از وب سایت های دیگر شما یک بک لینک فالو دریافت می کنید، گوگل هنگام جستجو به لینک شما بر می خورد و زمانی که فالو باشد از سایت مبدا به سایت شما یا همان سایت مقصد می رود و شما را ایندکس می کند. البته برای گوگل این مورد اهمیت دارد که سایت های دیگر شما را به صورت فالو لینک کرده باشند.

این مطلب را از دست ندهید: بک لینک چیست؟

  1. بک لینک نو فالو: بیشترین استفاده از بک لینک نوفالو در کامنت ها و شبکه های اجتماعی و …. می باشد. تاثیر این بک لینک نسبت به بک لینک فالو خیلی کمتر می باشد و از سایتی که لینک شما در آن قرار دارد، به طور مستقیم تاثیری نخواهید گرفت. و البته این به این منظور نیست که بک لینک های نو فالو بی اهمیت است.

بک لینک نو فالو را می توان مکملی در کنار بک لینک فالو دانست و برخلاف تصور افراد در سئو سایت می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

بهتر است این نکته نیز قابل توجه باشد که تعداد بک لینک های فالو و نوفالو های سایتتان متعادل باشد. زیرا در غیر این صورت گوگل از سایت شما ایراد می گیرد و امکان دارد که سایت شما را جریمه کند.

پس نتیجه می گیریم در اینجا که بک لینک های مفید بک لینک هایی هستند که انواع بک لینک ها فالو و نو فالو را در خود گنجانده باشند.

همچنین مهم است بدانید که:

نظرات No-follow بی‌فایده برای ساخت بک‌لینک است.

نظرات Do-follow بهترین هستند.

تفاوت بک لینک های دوفالو و نو فالو:

خب همانطور که می دانید انواع بک لینک ها از دو نوع خارج نیست. یا لینک شما به صورت follow و یا no follow می باشد.

خب اگر بک لینک شما دوفالو باشد به این معنی است که سایت شما با سایتی که در آن لینک قرار داده بودید پیوند خورده است و آن را مفید دانسته است. و بر عکس اگر لینک نوفالو باشد منظور این است که سایت هدف سایت شما را پذیرفته است ولی تایید نکرده است. و این کار را به موتور های جستجو واگذار کرده است.

لینک های نوفالو این معنی را نمیدهد که از نظر گوگل غیر قانونی است. در واقع کد های نو فالو به این معنی است که به گوگل می گویند به دنبال این لینک ها نرود. منظور این است که این لینک از نظر سایت ما معتبر نیست.

معمولا برای لینک های تبلیغاتی از rel=”nofollow” استفاده می شود. البته عمده لینک هایی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد به صورت پیش فرض nofollow هستند. و خزنده های موتور جستجو آن ها را دنبال نمیکنند.

اما در مورد بک لینک های فالو موضوع متفاوت می باشد. لینکی که نوفالو نباشد در واقع فالو است. موتور جستجو از طریق لینک به سایت مقصد می رود. که تعداد این لینک ها به هر سایت دیگر ارزش آن سایت را بالا می برد. شما باید به دنبال لینک سازی برای سایتتان باشید آن هم لینک هایی که نوفالو  نداشته باشند. در واقع لینک هایی که فالو باشند.

حال بهتر است برای بهتر شدن کیفیت انواع بک لینک ها نکاتی را بدانیم:

به روی کلمه کلیدی خاصی تمرکز نکنید و هر بار با یک نوع کلمه لینک نمایید.

از قرار دادن لینک هایی که در تمام صفحات وب سایت قرار می گیرند و مستقیم به سایت شما لینک می شوند جدا بپرهیزید.

اگر از کلمات کلیدی در ایجاد لینک ها زیاد استفاده شود ممکن است به سایت صدمه زند.

از داخل مقالات لینک دادن کار درستی است ما انجام آن مانند سایت ویکی پدیا صحیح نمی باشد.

بک لینک ها باید توسط کاربران ایجاد شوند و طبیعی باشند.

می بایست از تبادل لینک اجتناب کنیم.

همچنین از خرید لینک نیز خودداری شود.

اگر موافق باشید با ذکر مثال انواع بک لینک ها را بیشتر و بهتر برای شما جا بیندازیم. به طور مثال شما برای خرید عینکی منحصر به فرد به دنبال گالری خاص میگردید. از دوست خودتان برای معرفی گالری کمک می خواهید و او به دو صورت شما را راهنمایی می کند:

1-گالری a کارای بسیار عالی و زیبایی دارد که می توانم کاراشو تضمین کنم و با خیال راحت ازش خرید کنید.

2- گالری b هم هست اما خیلی اطلاع کافی راجبش ندارم شاید بتونی چیزی انتخاب کنی حالا بهش سر بزن!

در اینجا مورد اول شخصی است که شما به او اعتماد کامل دارید و او از اعتبارش برای تبلیغ مغازه خرج می کند. این دقیقا میشود لینک های فالو یا همان دو فالو.

و اما مورد دوم که گزینه ی اعتباروجود دارد اما تضمینی برای انتخاب صددرصد وجود ندارد. این هم دقیقا لینک های نو فالو می باشد.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه