هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی (یا ایمیل مارکتینگ) نوعی بازاریابی مستقیم برای جذب مخاطبین و مشتریان بالقوه می باشد. یکی از شیوه‌های بازاریابی اینترنتی است که در واقع از طریق ارسال ایمیل به مشتریان فعلی و سابق به منظور معرفی کالا، حفظ مشتری و وفادار کردن وی، اعتماد سازی و برندسازی همچنین برقراری ارتباط با مشتری برای فروش کالا و خدمات، ارائه اطلاعات، اخبار و محصولات جدید برای ارائه کار خود گفته می شود .
تحقیقات نشان میدهد: بازاریابی ایمیلی دارای دومین رتبه بعد از بهینه سازی برای موتورهای جستجو،به عنوان اثربخش ترین روش بازاریابی آنلاین می باشد.هدف از ایمیل مارکتینگ اطلاع رسانی می باشد. اگر به صورت غیر اصولی انجام شود تاثیراتی منفی روی ذهنیت مخاطبان خواهد داشت.به خاطر داشته باشید که هر ایمیلی که می فرستیم می تواند تصویر شما را در ذهن دیگران بهتر یا بدتر کند بنابراین وسواس بیشتری داشته باشید.
برای برقراری یک ارتباط قوی باید به علاقه کسانی که می‌خواهید برایشان نامه‌ای ارسال کنید، توجه ویژه‌ای نمایید.

اهداف بازاریابی ایمیلی :

– یکی از روش های کم هزینه و پر بازده تبلیغات در شبکه جهانی اینترنت میباشد، که شرکت ها اطلاعات مفید و خدمات خود را با کم ترین هزینه ممکن دراختیار مخاطبان هدفمند خود قرار می دهند.

– این امکان وجود دارد که به طور همزمان متن ، تصویر و فایل را در حجم بالایی ارسال نمایید و در زمان صرفه جویی نمایید. اگر عنوان و متن ایمیل کوتاه و مختصر باشد تاثیر بیشتری دارد و در صورتی که مخاطب نیازی به محصول نداشته باشد زمان کمتری از او را هدر داده اید.

– از ارسال ایمیل تا دریافت آن توسط مخاطب،تنها چند دقیقه زمان نیاز است و سرعت دریافت پیام در این روش بسیار بالا است.

–  حتما گزینه ی لغو اشتراک را در ایمیل های ارسالی قرار دهید تا در صورت عم تمایل مشتریان بتوانند عضویت خود را لغو کنند و از شما ایمیلی دریافت نکنند.

– سطح پوشش بالا

– اجرای اصولی و درست ایمیل مارکتینگ می تواند تا 30 درصد فروش را افزایش دهد

بیشتر افراد جامعه دسترسی راحتی به ایمیل دارند و همه روزه ایمیل های خود را چک میکنند.

با رعابت اصول بالا شما میتوانید تبیلغاتی تاثیر گذار داشته باشید. اگر به دنبال تبلیغات ایمیلی مناسب هستید بهتر است با بهترین شرکت های ارسال ایمیل همکاری نمایید تا تبلیغات شما به بهترین نحوه ممکن انجام شود.برای رسیدن به نتیجه مناسب از طریق بازاریابی ایمیلی، باید هدف تعیین کنید که بزرگترین هدف فروش می باشد.

هنر وب  به عنوان یکی از سایت های ارائه دهنده خدمات بازاریابی ایمیلی تبلیغات شما را با بهترین قیمت انجام خواهد داد.

قواعد و اصول استفاده از بازاریابی ایمیلی

    • تا حد امکان آماری از میزان ارسال ها ، دیده شدن ها به تیلیغ دهنده ارائه شود.
    • بیش از حد ایمیل نفرستید البته بد قولی هم نباید کنید و بصورت دوره ای نسبت به ارسال ایمیل اقدام کنید.
    • اسپم ایجاد نکنید.
    • حتما لینک وب سایت خود را در ایمیل ارسالی قرار دهید.
    • ایمیل های ارسالی باید در زمینه فعالیت سایت باشد و موارد بی ربط ارسال نکند.

هرزنامه (Spam ) چیست؟

ایمیلی است که برای اهداف مختلف بدون تمایل شخص دریافت کننده و کسب اجازه از وی ارسال می گردد. پس وقتی در حال ارسال ایمیل تجاری به افرادی هستید که اجازه ارسال چنین ایمیلهایی را به شما نداده اند، در واقع دارید اسپم ارسال  می کنید . 

ممکن است این کار برای تبلیغات،دست یافتن به رمز عبور،ایجاد ترافیک و … ایجاد شده باشد. امروزه هرزنامه ها با کپی های فراوان از پیامهای مشابه اینترنت را فرا گرفته اند.جالب است بدانید ظهور اسپم همزمان با ظهور ایمیل و پیامک نبوده و قبل از آن هم وجود داشته است.

لیست لغات اسپم را از گوگل پیدا کنید و از به کار بردن آنها در ایمیلهایتان پرهیز کنید. کلماتی مانند رایگان که برای گوگل اسپم شناخته می شود. اصولا سرویس دهنده های ایمیل (مثل یاهو و جیمیل) در تنظیمات خود دارای قابلیت فیلتر کردن ایمیل ها هستند. توصیه ما این است که هیچ گاه ایمیلی را که در «spam» قرار دارد و یا ارسال کننده آن را نمی شناسید، باز نکنید.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه