هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال نوعی از بازاریابی است که از طریق کانال های دیجیتال چه آنلاین و چه غیر آنلاین قابل انجام است.  در این شیوه برای رساندن اطلاعات به مشتری یا مصرف کننده از تمام ظرفیت ها و کانال های ممکن در دنیای دیجیتال استفاده می شود.

با این تفاسیر دقت می شود که بازاریابی دیجیتال محدود به اینترنت و یا رسانه های الکترونیکی نمی باشد، به بیانی بازاریابی دیجیتال به معنای دستیابی به اهداف بازاریابی با استفاده از روش ها و ابزار های دنیای فناوری دیجیتال، است.

نمونه هایی از ابزار ها و روش های بازاریابی دیجیتال :

وبسایت‌ها و ایمیل

نرم‌افزارهای پیام‌رسان و جمعی

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

پیامک و پیام‌های نوشتاری

شبکه‌های مجازی

بنرهای مجازی و دیجیتال

ارتباطات بی‌سیم

پایگاه‌های داده

انواع ابزارهای دیجیتال

انواع رایانه‌ها

بیلبوردهای دیجیتال

تلویزیون‌های دیجیتال

موبایل‌ها و تبلت‌ها

پادکست‌ها

رادیو

تلویزیون‌های اینترنتی

در واقع روز به روز با پیشرفت فناوری و راه کار ها، روز به روز بر انواع و روش ها ی این نوع از بازاریابی افزوده میشود.در حال حاضر عوامل و عناصر زیادی در بازاریابی دیجیتال موجود است که از جمله مهم ترین آن ها در حال حاضر شبکه های اجتماعی هستند. که بسیاری از کسب و کار ها برای موفق شدن در امر بازاریابی، باید یک استراتژی دیجیتال در دستور کار خود قرار دهند که استفاده ار رسانه ها و شبکه های اجتماعی از مهم ترین استراتژی ها در حال حاضر خواهد بود.

فرآیند های بازریابی دیجیتال

  • گسترش و توسعه استراتژی هایی برای موفقیت شرکت شما در اینترنت

به عنوان یک شرکت موفق در زمینه فروش و بازاریابی اولین گام در راه برگشت سرمایه تدوین استراتژی آنلاین مارکتینگ می باشد.

  • افزایش نرخ تبدیل و باقی ماندن مشتری

زمانی که مشتریان به یک وب سایت کاربر محور دست پیدا می کنند با آن ارتباط برقرار کرده و تبدیل به مشتریان دائمی می شوند. هزینه های ناشی از طراحی اختصاصی و استفاده از نرخ تبدیل با به کارگیری یک بازاریابی مناسب باز می گردد.

  • جذب مخاطب به سمت وب سایت

بعد از تعیین استراتژی متخصصین شروع به جذب مخاطب به سمت وب سایت خواهند کرد. که این کار با هدف گیری کاربرانی که خدمات و کالاها را جستجو می کنند صورت خواهد گرفت.

با نگاهی ریزبینانه تر به بازاریابی دیجیتال میتوان به استفاده از فناوری های دیجیتال، جهت ایجاد کانال های آنلاین و غیر آنلاین برای دسترسی به بازار و پشتیبانی از فعالیت های بازاریابی با در نظر داشتن سود آوری و حفظ مشتریان در کانال های چندگانه خرید و چرخه حیات مشتری، جهت دستیابی به هدف. اشاره کرد.

چهار رویه بازاریابی به اشکال متفاوت وجود دارد :

  • بازاریابی نفر به نفر

با وجود فناوری های امروزی و داده های آنلاین ارائه شده این نوع بازاریابی به این معناست که شرکت ها و برندها برآنند تا هر چه بیشتر از سمت بازاریابی عمومی و فراگیر به سوی بازاریابی نفر به نفر حرکت کنند. در واقع از مشتری گرایی انبوه به بازاریابی نفر به نفر در سطح انبوه.

مشتریان در واقع به دنبال ارزش ها و تضمین فردی می باشند. وقتی که به این دو مورد دست می یابند آن زمان است که شاهد بازاریابی خیلی خوبی خواهیم بود. با تکنولوژی هایی که در دسترس مس باشد می توانیم این سرویس فرد به فرد را هم در ارائه محتوا و هم در ارائه خدمات و البته در تنوع سایر عوامل متفاوت آغاز کنیم.

  • تحلیل های قابل پیگیری

تا به امروز کارشناسان آمار مجبور بودند که داده ها را به نمودار تبدیل کنند تا ازین طریق بتوانند از آن ها برای شرکت ها مورد استفاده و قابل پیگیری باشند.اما امروزه با معرفی تحلیل های بلادرنگ و همچنین ابزار های متفاوت، بازار و تجارت می توانند بسیار بهتر و سریعتر آن ها را بفهمند.

معنای این مساله در این است که شرکت ها قادر شده اند تا با سرعت بیشتری در فضای بازاریابی حرکت کنند و البته استراتژی های بازاریابی را با سرعت بالاتری خلق نمایند.

  • تمرکز بر سفر مشتری

بازاریابی به روز و مدرن می داند ترکیب زندگی فیزیکی و دیجیتال ما به تمام اشکال بسیار پیچیده و توقف ناپذیر در حال ادامه یافتن است. بنابراین به دنبال راه هایی هستند که فرصت های بازاریافتی را از دو طریق فیزیکی و سنتی و روش های دیجیتال ایجاد کند.

بازاریابان باهوش کسانی هستند که به تک کانال گفتگو توجه کمتری دارند و خود را متوجه کل سفر مشتری می‌سازند، سفری که امروزه اغلب شامل تعامل با مردم در تمامی کانال‌های موجود در مسیر به سمت تغییر و دگرگونی می‌باشد.

  • تجارب بی‌وقفه مشتریان

یکی از مشکلات اصلی شرکت‌هایی که به صورت آنلاین و آفلاین فعالیت دارند، تجارب از هم‌گسیخته و غیرقابل قبول مشتریان است. شما به مرور می توانید برند هایی را ببینیم که بتواند مشتریان یکپارچه تری را در کنار هم قرار دهد.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه