هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

6 نکته استفاده از بازاریابی ویدیویی برای توسعه کسب و کار

بازاریابی ویدیویی

6 نکته استفاده از بازاریابی ویدیویی برای توسعه کسب و کار

بازاریابی ویدیویی به عنوان یکی از جدیدترین روش های بازاریابی اینترنتی ممکن است در شما شک و تردید ایجاد کند که آیا استفاده از فیلم به توسعه کسب و کار شما کمک می کند ؟ یا اینکه از خود بپرسید که آیا شما منابع و اطلاعات کافی برای تولید یک محتوای ویدیویی ارزشمند جهت راه اندازی یک بازاریابی ویدیویی موفق دارید؟  نگاهی به سایت هایی مانند YouTuber و آپارات بیندازید تا به این نتیجه برسید که تولید محتوای ویدیویی گام بزرگی در مطرح شدن کسب و کار شما خواهد داشت.

در اینجا ما شش دلیلی که” چرا باید از بازاریابی ویدیویی برای توسعه کسب و کارتان استفاده کنید ” برای شما بیان می کنیم:

 

1- ویدیو باعث ایجاد اعتماد می شود

اعتماد پایه و اساس تبادلات و فروش است . اما اعتماد سازی بایستی یک هدف در دل خود داشته باشد و آن تبدیل مخاطب به مشتری است .کل مفهوم بازاریابی محتوا در ایجاد اعتماد و نهایتا روابط بلند مدت است. برای شروع فکر فروش محصولاتتان را از سرتان بیرون کنید و بنا را بر این بگذارید که کاربران به قصد یادگیری و دریافت اطلاعات جالب و مفید به سایت شما وارد می شوند. پس از آن شاهد افزایش میزان فروش و وفاداری مشتریانتان خواهید بود .

 

2- گوگل ویدیوها را دوست دارد!

ویدیوها باعث افزایش زمان ماندگاری کاربران در صفحه های سایت شما می شوند. فراموش نکنید که سازنده  یوتیوب ارزش ویژه ای برای سایت شما قائل می شود اگر به میزان قابل توجهی ویدیو در سایتتان بکار برده باشید!  بدین معنی که استفاده از ویدیو بر روی رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل تاثیر بسزایی دارد.

 

3- ویدیوها به راحتی توسط رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند

طبق آمار در هردقیقه بیش از 700 ویدیوی یوتیوپ در توییتر به اشتراک گذاشته می شود.

 

4- تلفن همراه و ویدیو

فیلم یک ابزار عالی برای یادگیری است . و زندگی امروز شلوغ تر از آن است که کاربران وقت و حوصله کافی برای خواندن توضیحات طولانی و حفاری های عمیق در خدماتی که ارائه می کنید داشته باشند. مشتری مدرن امروزی ترجیح  می دهد که خدمات شما را با چشم ببینند! از تولید یک تبلیغ ویدیویی می توان به عنوان  یکی از نیروهای محرک نام برد که کاربران می تواند حتی در حال حرکت نیز از طریق موبایل و تبلت خود به تماشای آن  بپردازند. در واقع محتوای ویدیویی شما همان موبایل در دست کاربران است!

 

5- تبادل نظر کاربران و دریافت بازخورد

مردم عاشق اظهار نظر و ثبت برداشت های مثبت و منفی خود هستند. در نتیجه شما می توانید از طریق دریافت نظرات در زیر ویدیوهایی که جهت تبلیغ یا معرفی محصول خود به اشتراک گذاشته اید، اطلاعات جامع تری از نیاز مشتریان خود و انتظاراتشان بدست بیاورید.

 

6- محتوای ویدیویی همه چیز را توضیح می دهد

ساخت یک ویدیو که نشان می دهد محصول شما چگونه کار می کند بیشتر از هر توضیح نوشتاری به جذب مشتریان شما کمک می کند. 98% از کاربران می گویند که ویدیو ها را برای کسب اطلاعات بیشتر از یک محصول تماشا می کنند. به همین دلیل است که بیش از 45% از کسب و کار ها از ویدیو در صفحه اصلی خود استفاده می کنند و 83% درصد آنها معتقدند که ساخت یک ویدیوی توضیحی و استفاده آن در صفحه اصلی سایت در بهبود و رونق کسب و کار شان موثر بوده است.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه