هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

بک لینک چیست؟

بک لینک

بک لینک چیست؟

پیوندهای ورودی از سایت های مختلف به روی صفحات سایت شما یا به نوعی هر لینکی که شما را از یک سایت به سایتی دیگر ارسال میکند بک  لینک گفته می شود. البته باید توجه داشت که لینک های داخلی یک سایت بک لینک نیستند. همانطور که گفته شد باید “از یک سایت به سایت دیگر برود” به این نوع لینک ها لینک های داخلی یا internal links گفته می شود و مناسب تر است که شما یک سوم از بک لینک ها به صفحه اصلی سایت و بقیه آنها به صفحه داخلی سایت داده شوند.
یکی از مهمترین مواردی که در سئو نباید نادیده گرفته شود بک لینک است.

زیرا اثر بک لینک آنقدر زیاد و قوی می باشد که حتی کسانی که آشنایی درستی با سئو ندارند هم در برخی موارد تنها با خرید بک لینک از سایت های معتبر توانستند که جایگاه سایت را در نتایج گوگل ارتقا دهند. زمانی که شما در سایت خود تعداد بک  لینک ها ی مناسب و معتبر دریافت کنید و به همراه آن محتوای قوی داشته باشید در صفحه گوگل توان افزایش رتبه خواهید داشت.
بک لینکها می توانند به صورت ساده و فقط یک URL باشند و هم می توانند که هدفدار تر باشند وبا یک انکرتکست anchor text (منظور یک کلمه یا چند کلمه خاصی است) لینک داده شوند. حال هرچند وب سایت هایی که به شما لینک می دهند از نگاه گوگل معتبر تر باشند آن لینک به صفحه شما اعتبار بیشتر و بهتری می دهد.

این مطلب را از دست ندهید: بک لینکها و انواع آن

3 نکته مهم در بک لینک که باید بدانیم:

یک سری نکات و البته فاکتور های مهم در بک  لینک وجود دارد که بهتر است به آن ها توجه کنیم.
اولین فاکتوراین است که شما باید سعی بر این داشته باشید که بک لینکهای ایجاد شده هم مرتبط با سایت شما باشد و البته ارزش سایتی که قرار است شما از آن بک لینک دریافت کنید مورد توجه است. زمانی که شما بک لینکتان مرتبط با سایت خود باشد مطمئنا تاثیر بیشتری نسبت به لینک هایی که با سایت شما مرتبط نیست را دارد و همچنین سایت های دارای اعتبار شما را بهتر می تواند به جایگاه مناسب برساند.
دومین فاکتور برای داشتن بک لینکی خوب این است که در طول زمان مناسب ایجاد شود. بهتر است که شما با یک میانگین زمانی خاص این کار را انجام دهید. بک لینک خوب از نظر گوگل بک لینکی است که در طول زمان انجام شود و در کنار آن تعداد بک لینکها به مرور زیاد شود
سومین و آخرین فاکتور مهم در رابطه با بک لینک تعدادلینک هاست که در سایت بک  لینک دهنده است. باید تعداد لینک های خروجی یک سایت مجاز باشد. زیرا اگر از حد مجاز گذر کند می تواند آن ها را بی نتیجه و از نظر گوگل بی تاثیر نشان دهد و در بعضی مواقع اسپم شناسایی شوند.

راه های ساخت بک لینک یا بک لینک های رایگان

دایرکتوری ها

یک سری سایت ها بصورت دایرکتوری می باشند. سایت های دیگران را معرفی می کنند. که البته در حال حاضر گوگل دید خوبی روی بعضی ازین سایت ها ندارد.

وبلاگ ها

ساخت وبلاگ های مختلف در سرویس دهنده های مختلف، که پست ها را با لینک درون آن ها می شود جای داد. گوگل وبلاگ ها را تولید کننده محتوا می داند و در نظرش بسیار مثبت جلوه می کنند.

شبکه های اجتماعی

با عضو شدن در شبکه های اجتماعی می توانید لینک های صفحات خود را به اشتراک بگذارید. که البته بیشترین اهمیت شبکه ها می تواند گوگل پلاس باشد.

تالار های گفتمان

با عضو شدن در تالار های گفتمان سایت ها  به جای امضا می توانید بک لینکهای خودرا بگذارید و حتی می توان در تاپیک های مرتبط با موضوع تالار مطلب ارسال کنید و درون مطالب به صفحات خود لینک دهید.

وب سایت های درج آگهی

سایت هایی موجود است که به صورت رایگان آگهی های شما را در ج می کنند پس بهترین روش است که ازاین سایت ها بک لینک بگیرید.

وب سایت های سرویس دهی

سایت هایی که امکان آپلود ویدئو یا صدا را دارند می شود در آن ها عضو شد و در پرو فایل خود لینک سایت را قرار داد. این سایت ها مانند آپارات هم پر طرفدارند و هم اعتبار خوبی دارند.

نظرات و کامنت ها

در خیلی از وب سایت ها شما می توانید با ارسال نظرات که اکثر آنها از شما نام و وب سایت را می خواهند. پس می توانید در آنجا بک  لینک ایجاد کنید.

سایت هایی با پسوند gov یا edu و حتی ac

این سایت ها ازنظر گوگل  اعتبار خیلی بالایی دارند و می توانند خیلی تاثیر گذار باشند. که مثلا این سایت ها می توانند سایت های خوبی برای گذاشتن کامنت باشند.

پست مهمان

برخی سایت ها هم هستند که به کاربران اجازه این را می دهند که به عنوان میهمان مطالب خود را با تایید مدیر سایت در آنجا قرار دهند. شما نیز می توانید به عنوان میهمان این کار را کنید و لینک های خود را ارسال کنید.

بک لینک در سئو

اثر بک لینکها بسیار زیاد است، از ابتدا نیز گوگل با آنها به مشکل خورد. زیرابسیاری برای دستکاری نتایج گوگل با تکنیک خاصی از خیلی از بک لینکها سو استفاده می کردند و اینکه بسیاری از بک لینک ها را نیز خرید و فروش می کردند. همه این مسائل باعث شد که گوگل الگوریتم های خود را تغییر دهد و از اثرات بک لینک تا حدودی بکاهد. ولی با همه این تفاسیر هنوز هم بک  لینک تاثیر زیادی در سئو و بهینه سازی سایت دارد.

برای بهینه سازی سایت قبل از شروع عملیات بک  لینک سازی حتما باید وب سایت را از نظر اصول سئو بررسی نموده تا مشکلی ازین باب نداشته باشد. بررسی وب سایت حتما باید زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی سایت  انجام گیرد تا موردی از نظر پنهان نماند. برای بک لینک سازی حتما باید محتوا کافی و به صورت دوره ای در سایت مقالات جدید و مفید در زمینه شغلی به روز رسانی شود. بعد از بررسی سایت حال می توانید عملیات ساخت بک لینک را آغاز کنید.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه