هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

تغییرات الگوریتم های جستجوی گوگل در سال 2017

الگوریتم های جستجوی گوگل

تغییرات الگوریتم های جستجوی گوگل در سال 2017

هر ساله الگوریتم های جستجوی گوگل در حال تغییر و بروز رسانی می باشند و موتورهای جستجوگر هوشمندانه تر از گذشته عمل می کنند. برای بدست آوردن رتبه های بالا در گوگل و حفظ جایگاه و اعتبار سایت در آن ، بایستی به طور مداوم و کاملا بروز اصول سئو  را رعایت کرد . علاوه بر فاکتورهایی مثل لینک سازی که همچنان جزو  عوامل مهم رتبه بندی ها می باشد به برخی فاکتورهای مهم دیگر سال 2017 اشاره خواهیم کرد :

 

  • سازگاری برای موبایل :

یکی از شاخصه های گوگل در سال 2017 برای دادن رتبه به سایت ها این مورد می باشد. با وجود افزایش کاربران گوشی های هوشمند، گوگل چند الگوریتم جدید مطابق با جستجوهایی که از طریق موبایل صورت می گیرد، معرفی کرده است . یکی از آنها Accelerated mobile pages می باشد که بر روی سرعت و نحوه لود شدن سایت بر روی گوشی های همراه تمرکز دارد.

 

  • تمرکز بر روی محتوا :

تولید محتوا همیشه از شاخصه های مهم الگوریتم های جستجوی گوگل بوده است اما اگر تصوری که شما از یک محتوای خوب دارید تولید یک مطلب خوب ، مفید و بهینه شده به تنهایی است ، تصورتان کاملا  قدیمی است! امسال کمی فراتر قدم بردارید و به فکر خلق محتوایی اصولی تر باشید ، که شامل مواردی مانند ویدئو، اینفوگرافیک و…  باشد.

 

  • جستجوی محلی :

هر روز به تعداد کاربرانی که از تلفن همراه برای انجام کارهای روزانه خود در اینترنت استفاده می کنند افزوده می شود  و نیز در حال حاضر جستجوهای بیشتری از طریق تلفن همراه صورت می گیرد.که این امر باعث شده گوگل اولویت بیشتری برای جستجوهای موبایلی قائل شود .با توجه به مطالب گفته شده و نیز به علت بروز رسانی الگوریتم گوگل possum ، برای قرار گرفتن در نتیجه های اول جستجو حتما مکان شرکت خود را بر روی نقشه گوگل مشخص نمایید. تا کاربرانی که به دنبال خدماتی هستند که شما ارائه می دهید، راحت تر به سایت شما برسند.

 

  • ریچ انسر (Rich Answers) :

می توان گفت تقریبا از جدیدترین الگوریتم های جستجوی گوگل می باشد که در چند سال اخیر در نتایج جستجوی گوگل دیده می شود . ریچ انسر که می توان آن را معادل کلمه فارسی پاسخ های غنی دانست،  همان نمایش برخی از وبسایت ها با تصویر در نتایج اول جستجوی گوگل می باشد ، که می تواند وجه تمایز شما با رقیبانتان باشد.

ریچ انسر ها به تازگی مرسوم تر از گذشته شده اند و بهتر است علاوه بر سئو کردن سایتتان و تهیه محتوای با ارزش برای روش های دیگری که باعث افزایش ترافیک سایتتان می شوند نیز وقت بگذارید . با رعایت این موارد و داشتن جایگاه های بالای نتایج جستجو می توانید امیدوار باشید که در لیست ریچ انسر نیز نمایش داده شوید.

 

  • هوش مصنوعی :

به تازگی گوگل از الگوریتم Artificial Search Intelligence برای نمایش نتایج جستجو استفاده می کند . به این صورت که اگر برای رسیدن به صفحات اول جستجو از روش های غیر اصولی استفاده کرده باشید سایت شما به راحتی از ایندکس گوگل حذف می شود. و مجبور خواهید بود همه چیز را از نو شروع کنید!

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه