هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

نکات مهم تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

تولید محتوا

نکات مهم تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

آیا شما به دنبال راه هایی برای تقویت تاثیر محتوا در افزایش دنبال کننده ها و نیز فروش خود هستید؟ بهتر است قبل از هر چیز مشخص کنید که هدف شما از فعالیت و بازاریابی در شبکه های اجتماعی چیست؟ و نیز بدانید که مدیریت صحیح تولید محتوا در شبکه های اجتماعی چقدرحائز اهمیت است .
 اگر شما از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید تا بتوانید مشتریانی دائمی و وفادار داشته باشید، انتخاب درست محتوایی که به اشتراک می گذارید به شما در نشان دادن ارزش واقعی کسب و کار تان کمک می کند.

در این مقاله، موضوعات و نکاتی کلیدی در زمینه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مطرح می شود که به شما در تولید محتوای موفق کمک خواهد کرد :

  • روی یک موضوع مشخص تمرکز داشته باشید:

داشتن مشتریانی محدود اما دائمی بهتر از داشتن طیف وسیعی از مخاطبینی است که ممکن است هرگز به مشتریانی بالفعل تبدیل نشوند .

  • استفاده از هشتک جهت کمک به کاربران در پیدا کردن مطالبی که مد نظر دارند:

دادن آدرس وبسایت شما به  یک مشتری راهی موثر برای شروع یک ارتباط نتیجه بخش نیست، اما استفاده از هشتک این کار را برای شما آسانتر می کند. از یک تا سه هشتک مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید تا راه را برای مشتریانتان هموارتر کنید.

  • متناسب با رسانه ای که از آن استفاده می کنید محتوا سازی کنید:

اگر شما از رسانه هایی مثل linkedin  و Facebook برای شرکت و تجارت خود استفاده می کنید سعی کنید همیشه صفحه خود را مرتب و بروز نگه دارید و از مطالب جدید و عکس های مرتبط استفاده کنید و آنها را به اشتراک بگذارید. اگر از رسانه هایی که قابلیت به اشتراک گذاری فیلم و ویدئو دارند استفاده می کنید کالا و خدمات خود را به تصویر بکشید و لزومی ندارد ویدئو هایی طولانی تهیه کنید و یا حتی ویدئو هایی که توضیحات طولانی دارند.

  • در انتخاب مطالبی که با اشتراک می گذارید دقت کنید:

سعی کنید در هنگام درج مطلب به این موضوع دقت کنید  که مطالبی به اشتراک بگذارید که از نظر دیگران ارزش اشتراک گذاری داشته باشند. تهیه محتوایی که سبب انتشار مجدد توسط دنبال کنندگان بشود، سبب می شود که به راحتی توسط دیگران خودتان را معرفی می کنید.

  • روی بروز رسانی مداوم محتوا و همچنین افزایش روزانه آن تمرکز کنید:

پست گذاری و به روز رسانی روزانه  به پست های شما این شانس را می دهد که توسط مخاطبینی که هدف فروش شما هستند دیده و خوانده شوند . و این نکته یک بخش جدایی ناپذیر از یک استراتژی محتوای موفق است. ما در این باره چند نکته کلیدی را به شما توصیه می کنیم :  برای رسیدن به نتیجه دلخواه حدودا 5-10 بار در روز در شبکه هایی مثل توییتر مطلب ارسال کنید.  برای ارسال مطالب زمانبندی مناسبی داشته باشید که طبق تحقیقات بهترین زمان برای به اشتراک گذاری یک مطلب ساعات کاری می باشد. و نهایتا این که این روند را درتمامی شبکه های اجتماعی خود به طور همزمان و مرتب انجام دهید. انجام این نکات شانس شما را در داشتن تعاملات اجتماعی موفق تر و بهتر افزایش می دهد.

  • در دسترس مخاطبین خود باشید:

اگر فکر می کنید که صرفا تهیه محتواهای اصولی و مناسب راه موفقیت را برای شما هموار می سازد تصور شما اشتباه است. سعی کنید همیشه در دسترس مخاطبین خود باشید و با آنها تعامل داشته باشید. اگر شما پاسخگوی سوالات آنها نباشید  و حضور موثری نداشته باشید به راحتی فراموش می شوید.

  • از مطالب تکراری اجتناب کنید:

روی یک یا چند کلمه کلیدی تمرکز کنید و از آن در پست های مختلف استفاده کنید اما هرگز با تکرار مداوم کلمات و جملات خاصی سعی نکنید که ارزشمند بودن خود را به مخاطبین تحمیل کنید و از تکرار ایده اصلی محتوای مرتبط با کلمات کلیدی نیز پرهیز کنید.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه