هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

دلایل جریمه سایت توسط گوگل

جریمه سایت توسط گوگل

دلایل جریمه سایت توسط گوگل

شاید برای شما هم این سوال مهم پیش آمده باشد که به چه دلیل گاهاً رتبه سایت شما در موتور جستجوی گوگل به یکباره دچار افت می شود . یکی از دلایل مهم آن جریمه سایت توسط گوگل می باشد.  یکی از ماموریت های گوگل این است که به کاربران خود کمک کند تا به محتواهای منحصر بفرد و اطلاعات دقیق بهترین سایت ها دسترسی پیدا کنند به همین دلیل به طور پیوسته الگوریتم های خود را بروز رسانی می کند.

 

مجازات (پنالتی) گوگل چیست؟

گوگل از دسامبر سال 2000، الگوریتم های رتبه بندی خود را تغییر داده است و این اتفاق زمانی بود که فرمت نوار ابزار خود را منتشر کرد. در آن زمان، به روز رسانی نوار ابزار نشان دهنده تغییر عظیمی در صنعت جستجوگرها شد . در واقع، این اولین بار بود که PageRank در این فرم معنی دار و قابل استفاده منتشر شد.

در طول دهه بعدی ، گوگل همچنان به بهبود کیفیت نتایج جستجوی خود ادامه داد. با گذشت زمان، روی از بین بردن محتوا با کیفیت پایین تمرکز کرد و اینکه بهترین ها را به سمت بالای  SERP(Search Engine Results Page ) منتقل کند. و این جا همان نقطه ای است که “مجازات” می آید.

در ادامه بروز رسانی الگوریتم پنگوئن در سال 2012 انجام شد. که برخی از سایت ها را از جستجو به طور کامل حذف کرد، محتوا با کیفیت پایین را از نقشه حذف کرد و بهینه سازان را مجبور کرد که به فکر استراتژی های جدیدی در زمینه  محتوا باشند. از آن به بعد، متخصصان SEO اغلب به برنامه های گوگل متصل شده اند، تا از مجازات های گوگل در امان بمانند.

 

راه های تشخیص مجازات های گوگل :

برای اینکه شما را در مسیر درست قرار دهیم، 10دلیل  از دلایلی را که گوگل ممکن است به دلیل آن سایت شما را جریمه کند نام می بریم.  و این در حالی است که ما بطور قطعی نمی توانیم تمام دلایل جریمه سایت توسط گوگل را بیان کنیم و فقط می دانیم که این سری از عوامل نیز تاثیر گذار هستند.

 

  • خرید لینک : برخی از سایت ها تلاش می کنند با خرید لینک بازدید و جایگاه سایت خود را افزایش دهند و گاهی در استفاده از این رویه از بد لینک ها یا لینک های خراب استفاده می کنند و  این کار  منجر به جریمه سایت توسط گوگل می شود .

 

  • محتوای تکراری : امیدوارم این واضح باشد ” هر گونه محتوای تکراری در سایت شما، از نظر گوگل یک مطلب بی کیفیت است که مفید نیست ، و این ممکن است منجر به مجازات سایت شما شود.” اطمینان حاصل کنید که محتوای شما منحصر به فرد و درست نوشته شده است. و اگر از مطالب سایت های دیگر استفاده می کنید حتما قانون کپی رایت را رعایت کنید.

 

  • استفاده بیش از حد از برچسب های H1: استفاده از برچسب H1 به گوگل کمک می کند تا محتوای سایت شما را درک کند. اما استفاده بیش از حد از تگ های H1 می تواند به عنوان تکرار زیاد کلمات کلیدی دیده شود که منجر به جریمه سایت توسط گوگل خواهد شد .

 

  • محتواهای مخفی : تمام لینک ها در سایت شما باید برای کاربران قابل مشاهده و مفید باشند. گاهی اوقات برخی افراد برای تکرار بیشتر کلمات کلیدی در صفحات لینک ها و مطالب را به رنگ زمینه صفحه قرار می دهند که این کار نیز از سمت گوگل قابل پذیرش نیست.

 

  • بهینه سازی بیش از حد برای موتورهای جستجو : بهینه سازی نیز حد و اندازه دارد! اگر در بهینه کردن وبسایتتان وسواس زیادی بخرج بدهید نیز از سمت گوگل جریمه خواهید شد. زیرا از دید گوگل شما فقط برای موتورهای جستجو محتوا تهیه کرده اید نه برای مخاطبان.

 

  • استفاده از دامنه سابقه دار : ممکن است شما بدون این که بدانید دامنه ای خریداری کرده باشید که تاریخچه خوبی نداشته باشد و چنین دامنه ای مثل یک خیابان متروکه می باشد که هرچقدر هم برای محصولاتتان تخفیف اعلام کنید کسی حتی از جلوی مغازه شما رد نمی شود. به همان نسبت تلاش برای بهینه سازی روی یک چنین دامنه ای نیز بی فایده خواهد بود.

 

  • فوتر لینک : برخی سعی در این دارند که به کمک استفاده از لینک در فوتر سایت جایگاه آن را در نتایج جستجو و رتبه بندی گوگل تغییر دهند که نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت.

 

  • محتوایی پر از کلمات کلیدی : انواع قواعد فوق العاده و شگفت انگیز درباره تراکم کلمات کلیدی در محتوا وجود دارد. حقیقت این است که هیچ یک از این قوانین ثابت نشده است و تراکم کلیدی بسیار بالا ممکن است به عنوان یک محتوای ضعیف در نظر گرفته شود که در نتیجه اگر گوگل تعداد زیادی از کلمات کلیدی را در یک صفحه پیدا کند، ممکن است شما را جریمه کند.

 

  • سرعت لود پایین : اگر سایت شما به کندی بارگذاری شود باعث ناامیدی کاربران از سایت شما خواهد شد و آن را ترک خواهند کرد. اگر می خواهید از سمت گوگل جریمه نشوید به سرعت لود شدن وبسایتتان اهمیت بیشتری بدهید که البته با بالا بردن جایگاه شما در لیست جستجو ها هم کمک زیادی خواهد کرد.

 

  • استفاده از لینک ها در انجمن ها : اگر از طرف انجمن ها لینک های پیوند برای سایت خود ایجاد می کنید ، از تکنیک های پیوند خوب و طبیعی استفاده کنید و آن را نیز بدون فوروارد قرار دهید . همچنین توجه داشته باشید که از این تکنیک بیش از اندازه استفاده نکنید زیرا ممکن است جریمه سایت توسط گوگل نتیجه نهایی آن باشد .

 

منبع : Kissmetrics Blog

برچسب های نوشته
بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه