هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

سئو و تاثیر آن روی سایت

بهینه سازی موتور های جستجو

سئو و تاثیر آن روی سایت

بسیاری از کاربران اینترنت در حین گشت و گذار در سایت های مختلف با مشاهده یک سایت موفق ممکن است این فکر به ذهنشان خطور کند که”خوب است من هم یک سایت مانند این راه اندازی کنم و میلیونر شوم!! ” و بسیاری نیز این مسیر را طی میکنند و منتهی به شکست میشود. نمونه بارز این موارد، فروشگاههای اینترنتی است که مانند قارچ هر روز رو به افزایش هستند. نکته ای که بسیاری از کاربران از آن غافلند، رعایت نکات سئو و بهینه سازی سایت است. در این مطلب قصد داریم بصورت کلی ارزش بهینه سازی موتور های جستجو ( بهینه سازی سایت) را بیان نموده و کمکی در این مسیر به کاربران و مدیران وبسایت ها کرده باشیم.

منظور از سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

سئو مخفف جمله Search engine optimization است که بصورت Seo نوشته میشود و به معنی بهینه سازی موتور های جستجو می باشد.

زمانی که شما سایتی را راه اندازی میکنید و مانند آن است که در گوشه ای از بیابان دکه ای زده باشید. هیچکس شما را نمیبیند، و هیچ مسیری نیز به دکه شما ختم نمیشود. اما چاره چیست؟

در اینجا شما دو راه دارید:

یا باید با هزینه های سرسام آور تبلیغات سایت خود را بشناسانید، و به اصطلاح برای دکه ی خود یک راه آسفالته بسازید تا شاید بعضی ها نظرشان جلب شود. اما این روش چندان ماندگار نیست و با اتمام دوره تبلیغات شما سایت نیز به باد فراموشی سپرده میشود. چرای این قضیه را در ادامه توضیح خواهیم داد.

راه دوم انجام سئو و بهینه سازی سایت است. بدین منظور شما باید کلیه نکات و قوانینی که توسط سایتهای مرجع مانند گوگل ، الکسا و…. مطرح میشود را در سایت خود رعایت کرده تا مورد توجه و عنایت موتورهای جستجو قرار گیرید. در این صورت زمانی که کاربر بدنبال چیزی در اینترنت میگردد، سایت شما بدلیل بهینه سازی موتور های جستجو ، در صدر نتایج جستجو قرار میگیرد و در نتیجه راه رسیدن به سایت شما به کاربر نمایش داده میشود. ماندگاری این روش بسیار بالاتر از تبلیغات است البته در کنار بهینه سازی سایت ، تبلیغات موثر نیز نیاز است چرا که میزان بازدید و فروش شما را نیز چند برابر میکند.

چرا بهینه سازی خوب است ولی تبلیغات صرف خیر؟

بهینه سازی موتور های جستجو (بهینه سازی سایت) به سایت شما کمک میکند که از طرف مراجع مهم اینترنت رتبه هایی را بدست آورید، بعنوان مثال رتبه الکسا یکی از مهمترین رتبه هایی است که یک وبسایت باید به آن دست یابد. دستیابی به این رتبه ها باعث میشود ارزش سایت شما بالا رفته در نتیجه حتی اگر چیزی برای فروش نداشته باشید، تنها با جذب و نمایش تبلیغات دیگر سایتها و خدمات در وبسایت خود، درآمد بالایی را کسب نمایید. همچنین خود سایت نیز بدلیل داشتن رتبه مناسب دارای ارزش ریالی شده و ممکن است به قیمت بالایی بفروش رود.

اما استفاده از تبلیغات بدون بهینه کردن سایت، صرفاً شما را تا زمانی که تبلیغ میکنید بالا نگه خواهد داشت و از نظر موتورهای جستجو سایت شما بدلیل رعایت نکردن قوانین آنها، هیچ رتبه ای را کسب نخواهد کرد.

برای بهینه سازی سایت چه مواردی باید صورت گیرد؟

بهینه سازی خود به چند دسته تقسیم میشود که در این مطلب فقط به عنوان آنها اشاره شده و در مطالب آینده هر کدام را جداگانه آموزش نیز خواهیم داد.

  • سئو بهینه سازی قالب سایت
  • سئو بهینه سازی محتوای سایت
  • سئو و بهینه سازی تصاویر موجود در سایت
  • ثبت سایت در سایتهای مرجع مانند گوگل وبمستر، بینگ، یاهو….
  • به کارگیری شبکه های اجتماعی در نشر محتوا
  • و…
بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه