هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

تبلیغات کلیکی در کسب و کار شما چه نقشی دارد؟

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی در کسب و کار شما چه نقشی دارد؟

تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی ( پرداخت به ازای کلیک pay per click ) یکی از روش های تبلیغات به صورت آنلاین است که هزینه تبلیغ به ازای هر بار کلیک روی محتوای مورد نظر پرداخت می شود.

 

هزینه تبلیغات کلیکی = قیمت هر کلیک * تعداد کلیک درخواستی

 

چرا تبلیغات کلیکی پیشنهاد می شود؟

سه دلیل عمده استفاده از تبلیغات کلیکی عبارتند از:

1.افزایش میزان ترافیک

تبلیغات کلیکی برای وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها موجب می شود میزان ترافیک و بازدید با هزینه بسیار مناسبی افزایش یابد. همچنین افزایش ترافیک ، موجب بهبود وضعیت رتبه‌بندی الکسای می گردد. رتبه بندی الکسا فاکتور سنجش مناسبی برای وب‌سایت‌ها نیست، ولی خیلی از مشتریان باور دارند که رتبه الکسای آنها روی برندینگ و شناخته شدن آنها بسیار تاثیرگذار است.

2.هدفمند سازی تبلیغات

شرکت های ارائه دهنده تبلیغات کلیکی به این منظور خدمات این چنینی ارائه می دهند که مشتریان بتوانند مخاطب هدف خود را وارد وب سایتشان کنند و صرفا افزایش مخاطب در این تبلیغات مورد اهمیت نیست، بلکه افزایش ترافیک با ایجاد مخاطب هدف مند مد نظر می باشد.

3.آنالیز و بررسی تبلیغات

با وجود قابلیت ها و کمیت های تعریف شده در این روش تبلیغاتی می توانید میزان موفقیت ایجاد شده در کمپین تبلیغاتی خود را در یابید.

آنچه تبلیغات می‌تواند برای شما انجام دهد ایجاد حساسیت در یک بازار است.دیوید اگلوی

چگونه کمپین تبلیغات کلیکی هدفمند داشته باشید؟

بزرگترین دغدغه و چالش برای هر کسب و کار به ویژه کسب و کارهای تازه تاسیس، چگونگی معرفی برند و ایجاد جایگاه در بازار هدف می باشد.خیلی از کسب و کارها به روش تبلیغات کلیکی اعتماد ندارند چون شناخت کاملی از آن ندارند.جالبست بدانید اگر برای معرفی خدمات و یا یک محصول خاص تمرکز دارید تبلیغات کلیکی بهترین روش برای معرفی آن است.زیرا بازخورد آن با سرعت بالاتری از روش های دیگر صورت می گیرد و همچنین مخاطبان بالقوه هدف این نوع از تبلیغات هستند.برای برندیگ و معرفی در فضای آنلاین می توانید با انجام تبلیغات کلیکی در مسیر درست قدم بردارید و با ایجاد کمپین‌های فروش آنلاین افزایش فروش خود را تضمین کنید.

تبلیغات کلیکی

چگونه تبلیغات کلیکی به کسبوکار شما کمک میکند؟

برای انجام تبلیغات باید مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و بدانید برای جذب مخاطبان بالقوه و افزایش ترافیک هدفمند متناسب با مخاطب مورد نظر بهترین محتوا را تولید و ارائه دهید.شما باید بدانید خروجی مورد نظر از ایجاد کمپین تبلیغاتیتان چیست و چه نتیجه ای روی مخاطبان بعد از کلیک روی بنر تبلیغاتیتان خواهد داشت.با دانستن این موضوع به راحتی محتوای دکمه فراخوان (call to action) را می توانید انتخاب کنید و به طور مشخص بدانید هدف مخاطب در صفحه فرود شما چیست.

تبلیغات کلیکی

چگونه بدانید کمپین تبلیغات کلیکی شما موفقیت آمیز بوده ؟

کمپین های تبلیغاتی در صورتی موفق خواهند بود که از شروع کار خود مورد آنالیز و بررسی قرار گیرند تا نقاط ضعف و قدرت آنها شنایایی گردد.و رفتار مخاطبان خود را شناسایی و آنالیز کنند تا تبلیغات کلیکی موفق و هدفمندی ارائه گردد.

تبلیغات کلیکی

۵۲٪ کلیک روی بنر تبلیغاتی موجب تماس با آگهی دهنده می شود.

نکاتی که باید برای تبلیغات کلیکی رعایت کنید:

1.شماره تماس در تبلیغات بنری:

یکی از راه های جذب بیشتر مخاطب در این روش تبلیغات قرار دادن شماره تماس آگهی دهنده روی بنر تبلیغاتی است تا در صورتی که تمایل به برقراری تماس مخاطب با تیم فروش خود دارید شماره شما در اختیار مخاطب هدف قرار بگیرد.

2.بهینه سازی کمپین های تبلیغات کلیکی:

همان طور که می دانید تبلیغات کلیکی و کمپین های تبلیغاتی دائمی نیستند.با قطع پرداخت توسط آگهی دهنده ترافیکی ایجاد شده توسط تبلیغ نیز برای همیشه قطع می شود.بنابراین باید با ایجاد ترفندهای دیگر روند تداوم و تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل را ایجاد کرد.بهینه سازی یکی از این ترفندهاست که بعد از اتمام تبلیغات کلیکی ماندگار بر روی محصول و یا خدمت مورد هدف می باشد و روند هدایت مشتری را انجام میدهد.

3.هدفمندی‌ها درکمپین شما:

مهم ترین عامل در موفقیت یک کمپین تبلیغاتی ایجاد هدفمندی از همان شروع کار کمپین می باشد البته اگر کمپینی بدون هدف کار خود را شروع کند و بازخورد بدی داشته باشد نیز می تواند از همان نقطه هدفمندی خود را فعال کنند و عملکرد آنها کاملا تغییر کرده و نتیجه مثبتی به همراه داشته باشد.

اطمینان دارم که نیمی از بودجه تبلیغاتی هدر می‌رود اما نمی‌دانم کدام نیمه!جان وانامیکر

سئو یا تبلیغات کلیکی؟

برای کسب و کارهای کوچک با رقابت کمتر با هزینه ای کمتر از طریق اجرای درست سئو می توانید در صدر نتایج موتورهای جستجویگر قرار گیرید ولی برای کسب و کارهای بزرگ با رقابت زیاد مانند یک فروشگاه جدید تنها بهینه سازی و سئو پاسخگوی نیاز شما نیست باید روشهای مدرن تبلیغات نیز به درستی اجرا گردد تا زمان در کمتری با یک راهکار مناسب به هدف خود برسید.

سئو و تبلیغات کلیکی:

استفاده همزمان سئو و تبلیغات کلیدی در کنار هم میتواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد زیرا هر کدام از این روش ها کمبودهایی دارد که در کنار هم رفع می شود.از مزایا و دلایل به کاربردن این دو روش در کنار هم به ویژه در کسب و کارهای گسترده به موارد زیر می توان اشاره کرد.

  • استفاده از کلمات کلیدی و اطلاعات گرفته شده از تبلیغات کلیکی می تواند بهینه سازی سایت را افزایش بخشد.
  • انتقال کلمات کلیدی هزینه بر یا با نرخ تبدیل پایین به سئو
  • افزایش ترافیک کلی سایت با هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب در تبلیغات کلیکی
  • افزایش برندینگ از طریق بهینه سازی قوی و تبیلغات کلیک
  • آنالیز و بررسی کلمه کلیدی هدف، توسط تبلیغات کلیکی قبل از بهینه سازی بلند مدت

تبلیغات کلیکی و انجام فرآیند سئو باید به گونه ای انجام گیرد که به عنوان واحدی منسجم در کنار هم فعالیت داشته باشند تا تجربیات خود را برای حضور در رقابت دیجیتال با یکدیگر در میان بگذارند.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه