هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

چگونه یک ایمیل مارکتینگ موفق داشته باشیم؟

ایمیل مارکتینگ

چگونه یک ایمیل مارکتینگ موفق داشته باشیم؟

ایمیل مارکتینگ از مهمترین روش های بازاریابی و به عنوان موثر ترین تاکتیک های بازاریابی و یکی از ارکان اصلی تبلیغات شناخته شده است. باید بدانید ایمیل مارکتینگ هرگز یک روش تضمین شده برای موفقیت شما در بازاریابی نیست، اما استفاده درست از این ابزار می تواند فروش شما را به طرز چشم گیری افزایش دهد.

در این مقاله چندین راهکار جهت کسب موفقیت در زمینه ایمیل مارکتینگ و بهبود کسب و کار به شما ارائه می دهیم:

1- ایجاد محتوای قوی

تمرکز بر روی ایجاد و ارسال ایمیل های باکیفیت بالا و  شخصی سازی شده به جای استفاده از ایمیل های عمومی که ارزش چندانی برای ارائه ندارند. ایجاد اینگونه ایمیل های شخصی می تواند زمانبر و یا حتی هزینه بر باشد اما نتایجی که از این طریق بدست می آید قابل تامل تر و مثبت تر است.

تهیه محتوای مناسب  نیز دریافت کنندگان را ترغیب می کند که برای اطلاع بیشتر از موضوع مطرح شده در ایمیل و یا سفارش کالا به سایت شما مراجعه نماید. و این یعنی افزایش آمار بازدیدکننده که در نتیجه باعث افزایش و ارتقاء وب سایت شما هم خواهد شد.

2- برای ارسال ایمیل برنامه ریزی و زمان مناسب داشته باشید

در ارسال ایمیل ها عجله نکنید.  قبل از انتخاب عنوان مناسب ، محتوای قوی و به صورت کلی طرح مناسب برای ایمیل های تبلیغاتی اقدام به ارسال آنها نکنید. همچنین سعی کنید که برای ارسال ایمیل برنامه منظم زمانی داشته باشید برای مثال یک روز مشخص از هفته را به این کار اختصاص دهید و این روند را رعایت کنید در این صورت کاربران همیشه در همان زمان منتظر دریافت ایمیل شما هستند.

3- انتخاب عناوین مناسب و تاثیرگذار

باید بدانید که عنوانی که انتخاب می کنید چقدر در دیده شدن و خوانده شدن ایمیلتان تاثیرگذار است. عنوان ها را کوتاه انتخاب کنید و به این فکر کنیدکه اگر شما به جای مشتری باشید آیا ترقیب به باز کردن ایمیلی با این عنوان می شوید یا نه

4- افراد هدف ایمیل های شما باشند نه فروش

اجازه ندهید این ذهنیت برای مشتریانتان ایجاد شود که شما صرفا به فکر فروش و افزایش درآمد هستید.  سعی کنید از محتوایی استفاده کنید که کمتر حالت تبلیغاتی داشته باشد و بیشتر به فکر ارائه راهکار برای درخواست ها و نیاز های مشتریانتان باشید. از محصولتان کمتر صحبت کنید و بیشتر از تواناییتان در برطرف کردن نیازهای آنها حرف بزنید.

5- مختصر سازی و بهینه سازی برای موبایل

معمولا  برای اکثر افراد خواندن پیغام های طولانی از روی موبایل خوشایند نیست ، سعی کنید در چند خط کوتاه توجه دریافت کننده خود را جلب نمایید و از توضیحات زیاد و استفاده از پاراگراف های طولانی اجتناب کنید. علاوه بر این به این نکته توجه کنید که ایمیل‌ها دسترسی مناسب با موبایل داشته باشند. امار نشان می‌دهد 63% از ایمیل‌هایی که برای موبایل بهینه نیستند سریعا حذف می‌شوند. سعی کنید از همان ابتدا و قبل از ارسال اولین ایمیل تبلیغاتی ، بهینه سازی برای موبایل را در نظر داشته باشید تا مشتری شما را به عنوان یک برند مهم جدی بگیرد.

و دیگر اینکه :

  • به مخاطب خود احترام بگذارید و لینک انصراف از دریافت ایمیل را در نظر بگیرید.
  • کار شما بعد از ارسال ایمیل ادامه دارد ،ایمیل ها را بعد از ارسال رها نکنید. به بازخورد مشتریان توجه داشته باشید و اطلاعات دریافتی را تحلیل کنید.
  • از ارسال ایمیل هایی با متن طولانی خودداری کنید و محتوای کمتری را برای فروش اختصاص دهید
  • هر گز از کلماتی مثل “رایگان” در عنوان و موضوع ایمیل استفاده نکنید. زیرا این کار باعث ایجاد نوعی حس بدگمانی یا اسپم بودن در مخاطب می شود.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه