هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

کاهش رتبه سایت در زمان بروز رسانی و توسعه سایت

کاهش رتبه سایت

کاهش رتبه سایت در زمان بروز رسانی و توسعه سایت

تغییر طراحی وب سایت، نوسازی و به روز رسانی آن در بازه های زمانی مناسب از مهمترین عوامل داشتن وب سایت موثر و کارآمد می باشد .اما گاها بروز رسانی ، باعث کاهش رتبه سایت شما در موتور های جستجو می شود . زیرا ممکن است همانقدر که به بروز رسانی مطالب و تصاویر سایت برای حفظ جایگاهتان در سایت اهمیت داده اید به رعایت اصول آن دقت نکرده باشید.

برای جلوگیری از این اتفاق چه باید کرد؟

  • تغییر آدرس URL از طریق تغییر مسیر 301:

اگر آدرس یک صفحه از سایت را بخواهید تغییر بدهید مثل این است که یک صفحه را از ابتدا طراحی کرده باشید و تا به حال کلیک نشده باشد! که این کار باعث افت رتبه صفحه در جستجو ها می شود.

استفاده از Redirect 301  به شما کمک می کند که رتبه لینک های خود را تا حد بالایی حفظ کنید. Redirect یکی از بهترین روش های انتقال یک ترافیک از یک URL  به یک URL دیگر است. که علاوه بر فرستادن کاربران به آدرس دیگر ، موتورهای جستجو را هم به همان صورت منتقل می کند.

  • نقطه قوت سایت شما کجاست ؟

همزمان با توسعه و بروز رسانی سایتتان سعی کنید اهمیت ویژه ای برای صفحات ، مقالات و… که بازدید بیشتری داشته اند قائل شوید ، این ها همان رمز موفقیت وبسایت شما می باشند. سعی کنید بر روی کلمات کلیدی اصلی در زمان بروز رسانی وبسایتان تمرکز داشته باشید تا به کاهش رتبه سایت خود و صفحات آن دچار نشوید. و در طراحی مجدد سایتتان از صفحاتی که بیشترین اثر را در جایگاه شما در موتورهای جستجو داشته اند استفاده کنید .که می توانید از طریق مراجعه به http://www.google.com/webmasters/tools آن صفحات را بیابید.

  • عدم استفاده از نمایش خطای 404 :

خطای 404 زمانی نمایش داده می شود که صفحه مورد نظر شما توسط سرور پیدا نشود . تا جایی که امکان دارد از نمایش خطای 404 و صفحه مورد نظر یافت نشد بپرهیزید. تا بتوانید کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند را همچنان نگه دارید.  صحیح ترین کار در این مواقع استفاده از نمایش خطای سفارشی است.  برای مثال” در حال بروز رسانی می باشیم “

  • لینک هایی که به سایت شما داده شده است را فراموش نکنید :

فراموش نکنید که لینک هایی که سایر سایت ها به شما داده اند تاثیر بسزایی در جایگاه سایت شما در موتور های جستجو دارند و قبل از تغییر آدرس صفحات و از دست دادن رنکی که از لینک های  آن صفحات بدست آورده اید ، سعی کنید توسط ابزارهایی مثل http://www.google.com/webmasters/tools   لینک هایی که به سایت شما زده است را  بیابید .

  • از یک متخصص سئو کمک بگیرید :

در زمان توسعه و بروز رسانی ضعف های سایت کنونی را در زمینه سئو در نظر بگیرید و سعی کنید در طراحی مجدد صفحات ، آنها را بر طرف نمایید. باید توجه داشته باشید که هر چقدر هم که از روش های به روز در طراحی مجدد صفحات سایت خود استفاده ببرید باز هم به بهینه سازی آن نیاز خواهید داشت و بایستی یک متخصص در زمینه بهینه سازی بر روی روند کار نظارت داشته باشد.

در نتیجه از آنجا که برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی تنها طراحی کافی نیست ، و به توسعه وبسایت نیز نیاز خواهید داشت، بهتر است برنامه مشخصی برای بروز رسانی بر اساس آخرین تکنولوژی ها  داشته باشید تا همیشه وبسایتتان کارایی لازم را داشته باشد و دچار کاهش رتبه سایت در موتور های جستجو نشوید . اما قبل از اقدام به هر توسعه و بروز رسانی روی سئو تمرکز کنید تا مشتریان و کاربران خود را از دست ندهید .

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه