هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

5 استراتژی مهم در کسب و کار اینترنتی

5 استراتژی مهم در کسب و کار اینترنتی

تا به حال به این نکته فکر کرده اید که شرکت یا برندی که در اختیار دارید پیشرفت زیادی نداشته و در حال درجا زدن است ؟ایجاد اعتماد در خلأ اتفاق نمی افتد. شما باید بتوانید در پیام های خود ثابت‌ قدم و پایدار باشید، شخصیت مشتری را درک کنید و در طول زمان وعده‌های خود را عمل کنید.

هنگامی که مشتریان جدید و قدیمی به شما اعتماد می‌کنند، احتمال بیشتری برای خرید از شما وجود دارد. هنگامی که اعتماد مشتری را جلب ‌کنید، می‌توانید قیمت‌ بالاتری برای محصولات و خدمات خود تعیین کنید و مشتری را به خریدار همیشگی تبدیل کنید. 

شما باید بتوانید در اطلاع‌رسانی ثابت‌قدم باشید، تنها آن هنگامی که شخصیت مشتری را درک کنید و وعده های خود را در طول زمان عملی کنید تبدیل به یک ارائه دهنده پرمراجعه می‌شوید.

یک حرکت صعودی فوق‌العاده‌ای را در نام تجاری خود می‌توانید با خلق اعتماد در برند خود ایجاد کنید هرچند که این کار زمان‌بر بوده و استراتژی‌های خاصی را نیاز دارد.

 

در اینجا به برخی از این استراتژی‌ها می‌پردازیم:

1.در دسترس باشید

در دسترس مشتریان خود باشید و به آنها اجازه دهید با شما در تعامل باشند. مشتریان اغلب سوالاتی دارند ، اگر راهی  نباشد که بتوانند پاسخ پرسش‌هایشان را بیابند ویا به موقع پاسخ  آنها را ندهید، به مرور زمان اعتبار خود را از دست خواهید داد.

جیمز شرامکو از شرکت SuperFastBusiness  دارای چندین استراتژی برای حفظ ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل دارد. کارکنان پشتیبانی وی پاسخ تمامی سوالات مشتریان را به موقع می دهند . همچنین یک رویداد سالیانه با نام سوپرفست‌بیزنس‌ لایو برگزار می‌کند که در آن صاحبان کسب‌وکار می‌توانند چگونگی گسترش و رشد سرمایه گذاری خود را به صورت آنلاین بیاموزند.

اینها برخی از راه های عملی هستند که شما هم می توانید استفاده کنید تا خودتان را در دسترس مشتریانتان قرار دهید. بیاندیشید که چگونه شرامکو نقطه ی تماسی برای تمام سوالات را فراهم کرده ، جامعه ای آنلاین را ایجاد کرده و یک رویداد را برای ایجاد آگاهی نسبت به برند سازماندهی کرده است. شما هم می‌توانید این اقدامات را امتحان کنید. 

همچنین می توانید با بهره گیری از نرم افزارهایی همچون Desk.com ایجاد یک زیرساخت مناسب برای پشتیبانی از مشتری ایجاد کنید و یا در کنفرانس‌ها و رویدادها شرکت کنید.با این روش پاسخ سوالات را به طور شخصی بدهید که روشی عالی برای افزایش محبوبیت، دسترسی و پشتیبانی مشتریان است.

 

2.محصولی قابل‌اعتماد داشته باشید

مردم بیشتر تمایل دارند از روی احساسات خرید ‌کنند نه منطق. چالشی که شما در کسب‌وکارتان با آن مواجه هستید آنست که مشتری را تحت تأثیر کیفیت محصول خود قرار دهید. با ارائه محصولی بی‌کیفیت قطعاً بازخوردهای منفی دریافت خواهید کرد و این کار منجر به بی‌اعتمادی و کاهش اعتبار شما در بازار خواهد شد.

یکی از راه های ساده برای اطمینان از کیفیت محصول گذراندن آن از یک فرایند آزمون سخت است. همچنین می‌توانید از گروه‌های متمرکز و مخاطبان هدف خود بپرسید که نیازهای آنها چیست و چه نوع محصولی مشکلاتشان را حل می‌کند؟
اریک رایز ایده ی (MVP) و روش راه اندازی ناب را جا انداخت. سخن این ایده روند توسعه محصول و دریافت سریع آن توسط مشتری است بسیاری از شرکتها هستند که صدها و حتی هزاران ساعت را به تحقیق و توسعه اختصاص می‌دهند ولی زمانی که در نهایت محصول خود را راه‌اندازی می‌کنند، مشتریان ممکن است حتی آن محصول را نخواهند.

روش MVP به شما اجازه می‌دهد تا برای سریع‌تر رفتن ببه بازار ، دوام‌پذیری محصول را تست کنید و ویژگی‌های مثبت و منفی آن را از دید مشتریان بررسی کنید. بدین ترتیب خواهید ، شما می توانید محصول خود را تست کنید، آن را بهبود ببخشید و سپس به شیوه‌ای گسترده‌ آن را راه‌اندازی کنید.

 

3.صادق باشید

شفاف بودن به معنای شناخت نقاط ضعف و قوتتان می باشد. اگر محصولتان برای یکی از مشتریان بالقوه مناسب نیست، باید به قدری استوار باشید که بتوانید وی را در مسیر درست هدایت کنید، حتی اگر این عمل به معنای تقویت و پیشبرد اهداف رقیبتان باشد.

این کار یکی از راه هایی است که پت فلاین صاحب وبلاگ درآمد منفعلانۀ هوشمند خود را از رقیبش متمایز ساخت. زمانی که برای اولین بار کار خود را آغاز کرد، متوجه شد که بسیاری از کارآفرینان صادقانه و آزادانه راجع‌به مسیر طی شده خود خصوصاً در رابطه با کسب درآمد صحبت نمی کنند. بنابراین تصمیم گرفت که این کار را بکند.

هم اکنون ماه‌هاست که گزارش‌های درآمدی فلاین همچنان الهام بخش هجوم سیل جمعیت به وب‌سایت او شده و موجب افزایش بازدید و مشتریان بالقوه می گردد تا همان روش شفاف را نسبت به کسب‌وکار آنلاین انتخاب کنند.

صداقت نشانگر اهمتی است که برای مشتریان و نیازهایشان قایل می شوید، و تمایل شما برای کمک، نتایجی برای رسیدن به اهدافشان را به دنبال خواهد داشت.

 

4.ایجاد ارزش برای مشتریانتان

آیا مشتریان در درجۀ اول اهمیت برای شما قرار دارند یا کسب درآمد؟ مردم متوجه می‌شوند که آنها را به شکل علامت دلار می‌بینید و حتی اگر هنوز هم به جهت اینکه محصول شما مشکل آنها را حل می‌کند از شما خرید کنند، این امر به معنی ایجاد اعتماد بلندمدت یا تشویق برای تکرار فروش نخواهد بود.

رمیت سثی مدیرعامل، در پادکستی با عنوان من به شما می‌آموزم چگونه ثروتمند شوید، می‌گوید که برخی از محصولاتش را به مشتریان مقروض نمی‌فروشد. آیا با این کار برخی از فرصت‌های خود را از دست می‌دهد؟ مطمئناً. ولی آیا با این رویکرد اعتماد نیز خلق می‌کند؟ بدون شک. او معتقد است که اتخاذ این موضع حائزاهمیت و معقول است چرا که این سزاوار مشتریانی است که اهمیت لازم را به منابع او نمی‌دهند.

 

5.حفظ استحکام

حفظ انسجام، تضمین میکند که مشتریان بالقوه و کنونی شما چه چیزی می‌توانند انتظار داشته باشند. شما می‌توانید مجموعه ای از اهداف داخلی و خارجی را برای حفظ کیفیت خدمات خود مشخص کنید.

همانطور که بو بوث، ویل کانینگهام، الیزابت تیندال، و لسلی رین‌واتر از شرکت   BrandExact Write در یک پست وبلاگ عنوان میکنند: «یک نام تجاری منسجم با تقویت موقعیتتان در بازار، جذب مشتریان باکیفیت با نرخ ماندگاری بالاتر و افزایش ارزش درک شده محصولات یا خدمات، به افزایش ارزش کلی شرکت شما کمک می‌کند.»

آنها سخن خود را با توضیح اینکه چگونه انسجام و ثبات می‌تواند به کارکنان شما در درک نقششان در داخل سازمان کمک کند ادامه می‌دهند. بلوک های سازندۀ یک برند منجسم عبارتند از:

 

پیغام شما: پیغام برند شما باید بازخوردی از اعمالت و رفتارهای شما باشد. اگر این برند ناهماهنگ با خود واقعی شما است و یا نتوانید وعده‌های آن را عملی سازید، ناپایدار خواهید بود. لحن کلی نام تجاریتان نیز در پیغام شما منعکس می‌شود و به عبارت دیگر می توانید موقعیت خود را در بازار بهتر نشان دهید.

دوست دارید در بازار چگونه معرفی شوید؟ قابل اعماد؟ تهاجمی؟ همراه و یا یک ویژگی دیگر؟ لذا بر روی تصویری تمرکز کنید که می‌خواهید توسعه دهید.

طرح شما: ایجاد یک تصویر منسجم در کنار لوگو، وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و مقالات منتشر شده می‌تواند به خلق اعتماد میان مشتریان شما کمک کند.

تحویل شمایعنی چگونه و از چه طریقی می توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. شناخت مشتریان بالقوه پاسخ دادن به این پرسش‌ها و ارائه ی تجربه ی مورد انتظار نام تجاری و برند شما را ساده‌تر می‌سازد.
افکار نهایی: اعتماد محصول جانبی تعهد نسبت به کیفیت و تعالی است. اگر در طولانی مدت بتوانید نتایج درست را به افرادی درست ارائه دهید، آنها نیز به محصول و خدمات شما باور و اعتماد خواهند داشت. 

 

زمانی که هویت خود را در بازار حک می‌کنید، دررابطه با ارتباطاتان هوشیار باشید.

هویتی را که مدعی هستید با اقدامات ملموس پشتیبانی می کنید .

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه