هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

6 دلیل محبوبیت شبکه های اجتماعی در این روزها

شبکه های اجتماعی

6 دلیل محبوبیت شبکه های اجتماعی در این روزها

محبوبیت شبکه های اجتماعی به سرعت طی چند سال گذشته افزایش یافته است .شبکه های اجتماعی خدمات و مزایای بسیاری به کاربران خود ارائه می دهد. مانند کمک به آنها برای ارتباط با افراد جدید، به اشتراک گذاشتن نظرات با مردم ، تماس با دوستان قدیمی و همکاران و …

برخی از دلایل محبوبیت سایت های شبکه های اجتماعی عبارتند از:

1 .فرصت برای دیدار با افراد جدید

شبکه اجتماعی یک فرصت برای ملاقات با افراد جدید در سراسر جهان می دهند .کاربران این سایت ها به میلیون ها پروفایل از سراسر جهان دسترسی دارند .قبل از ظهور شبکه های اجتماعی، اتاق های چت تنها راه برای ملاقات با افراد جدید را بر روی اینترنت داشت .اما، اشکال اصلی اتاق های چت این بود که شما ممکن است فردی را که با شما در حال تعامل است را به طور کامل نشناسید.معرفی پروفایل ها در شبکه های اجتماعی به مردم اجازه دانستن اطالعات بیشتر در مورد شخصی که در حال برقراری ارتباط با او هستند را به شما میدهد.

2 .شبکه های اجتماعی کاربر پسند هستند

سایت های شبکه های اجتماعی محبوب به عنوان راهی برای برقراری ارتباط بسیار دوستانه است ساخته شده است .استفاده از این سایت ها به دانش زیادی نیاز ندارد .در حقیقت آنها یک راه مناسب نسبت به راه های دیگر اینترنت جهت اتصال با افراد جدید می باشد. مانند تابلوهای اعالنات و ایمیل. نسخه های تلفن همراه از این نوع شبکه های اجتماعی می باشد که اجازه میدهند تعداد بسیار زیادی از مردم از طریق آنها ارتباط برقرار کنند.

3.ایجاد گروه جهت اشتراک گذاری

علایق بسیاری از شبکه های اجتماعی محبوب اجازه ایجاد گروه هایی را به کاربران میدهند که این گروه ها راهی برای به اشتراک گذاشتن علایق و خدمات و محصوالت و سرگرمی های مردم می باشد .یک گروه فقط مانند یک باشگاه عمل میکند به گونه ای که افراد عضو آن علایق مشابهی را دنبال می کنند.

4 .استفاده رایگان از آن ها

بسیاری از سایت های شبکه های اجتماعی بسیار محبوب مانند فیس بوک و گوگل پلاس به صورت رایگان استفاده می شوند این سایت ها بیشتر پول خود را از طریق تبلیغات به دست می آورند.یکی دیگر ازراه های کسب ردآمد این سایت ها از طریق ایجاد ویژگی هایی مانند بازی ها و برنامه های کاربردی دیگری است که باید توسط کاربران خریداری شود.

5 .بازار شغلی

شبکه های اجتماعی حرفه ای به افراد در ایجاد نام تجاری خود به صورت آنلاین کمک می کنند .مردم می توانند با ارسال مهارت ها، موفقیت ها و تجربه های قبلی خود در این شبکه ها خودشان را به همکاران، دیگر گروه های همکار، و حتی کارفرمایان بالقوه معرفی کنند .بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند لینکداین اقدام به استخدام افراد از طریق شبکه های اجتماعی کرده اند. کاربران همچنین میتوانند از طریق شبکه های اجتماعی مانند پورتال های کاری شغل مورد نظر خود را جستجو کنند. رسانه های اجتماعی در حال حاضر سهم بزرگی در بازار کاررا ایفا می کنند.

6 .کمک به کسب موفقیت بیشتر کسب و کارها ی

یکی دیگر از دلایل مهم و کلیدی موفقیت سایت های شبکه های اجتماعی کمک به رسیدن آسان به مشتریان بالقوه و بالفعل می باشد . برخالف موتورهای جستجو مانند گوگل، شبکه های اجتماعی اهداف و راهکارهای کسب و کار شما را خهت رسیدن به مشتریان بالقوه بهبود می بخشند.همچنین شبکه های اجتماعی به اطلاعات منحصر به فرد کاربران خود مانند سرگرمی ها ، علایق، مکان های بازدید شده و غیره جهت کمک به برای تبلیغات منظم در رسیدن به اهدافشان دسترسی دارند. اینترنت راه های ارتباطی در سراسر مرزهای جهان را گسترش داده است .و شبکه های اجتماعی به مردم برای گسترش شبکه ، اضافه کردن دوستان، افزایش حرفه و کسب وکارها ، ایجاد ارتباطات، استخدام کارمندان و پیدا کردن افراد با مهارت های کمیاب کمک کرده است که اینها دلیلی بر محبوبیت شبکه های اجتماعی است.

منبع : brandignity

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه