هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

7 اشتباه رایج در لینکدین

7 اشتباه رایج در لینکدین

7 اشتباه رایج در لینکدین

7 اشتباه رایج در لینکدین که نباید انجام دهیم:

  1. نداشتن عکس و قرار دادن عکس اشتباه

یکی از 7 اشتباه رایج در لینکدین که نباید انجام دهیم و از بزرگترین اشتباهات محسوب می شود. چون زمانی که پروفایل شما عکس دارد احتمال بازدید از پروفایل شما هفت برابر بیشتر می شود. سعی کنید که تصویری با رزولوشن و کیفیتی عالی برای پروفایل خود انتخاب کنید. استفاده کردن از عکسهای عمومی مانند تصاویر کودکان یا حیوانات و ….. مناسب شخصیت های حرفه ای نیست زیرا احساس و برداشت متفاوتی را منتقل می کند.

این مطلب را از دست ندهید: آموزش ساخت اکانت تجاری در لینکدین

  1. نادیده گرفتن تنظیمات خصوصی

لینکدین دارای تنظیمات حریم خصوصی است. چیزی که البته خیلی از مردم از این امر مطلع نیستند.مثلا اگر شما در حین کار کردن به دنبال موقعیت شغل بهتر نیز هستید و در مقابل نمی خواهید که رئیس فعلی تان ازین ماجرا مطلع شود از تنظیمات لینکدین استفاده کنید. که در گوش سمت راست بالا، جایی که نامتان مشخص است از منوی کشویی انتخاب کنید.

  1. استفاده از درخواست ارتباط های پیش فرض

بهتر است بدانید که لینکدین شبیه توئیتر نیست که کمیت بر کیفیت ارجحیت داشته باشد.

شما ازطریق این شبکه می خواهید با مدیران و کارفرمایان صنعت های مختلف در ارتباط باشید و روابط حرف ای و ارزشمندی را برقرار کنید. حتی ممکن است که از ارتباط شما قدردانی شود و یا اینکه از شما برای کار دعوت شود و شما استخدام شوید.

  1. به روز نکردن وضعیت

یکی دیگر از این 7 اشتباه رایج در لینکدین این است که شما باید در این شبکه حرفه ای مقاله های نوشته شده و یا ارتقاء شغلی همکارتان و… را به اشتراک گذاشته و تمام موفقیت هایتان و وضعیت خود را به روز کنید. این عملکرد حاکی آن است که شما چقدر فعال هستید و دنبال کننده های زیادی را به همراه خواهید داشت.

  1. حذف فعالیت های داوطلبانه و مشاغل قبلی

در اینجا حتی اگر زمینه کاری خود را نیز تغییر داده اید نباید آن را حذف کنید. تمام تاریخ های کاری خود را لیست کنید شما نمی دانید مردم دنبال چه کسانی هستند شاید شما فرد مورد نظر باشید. این کار بر خلاف رزومه است که شما تلاش می کنید موقعیتی خاص را هدف قرار دهید.

  1. عدم پشتیبان گری از مخاطبان

یکی دیگر از این 7 اشتباه رایج در لینکدین که نباید انجام دهیم این امکان هست که شما با وجود داشتن یک پروفایل لینکدین، دسترسی به حساب لینکدینتان را نیز از دست بدهید. زیرا لینکدین گاهی اوقات حساب هایی را که بسیار فعال هستند مسدود می سازد. پس بهتر است که از شبکه تان پشتیبان تهیه کنید. برای این کار به اتصالات مخاطبین خود بروید پیوند (لینک) در پایین سمت راست تا اتصالات (Export Connections) را دنبال نمایید.

این مطلب را از دست ندهید: آموزش اصول بازاریابی در لینکدین

  1. نوشتن شرح مختصر

یکی از مهمترین نکات خلاصه نویسی یا summary میباشد. نوشتن مختصری از مشخصات کلی کمک زیادی به حرفه ای شدن شما می کند. زیرا بیانگر صدا و شخصیت شماست و می تواند پر کردن آن کار فرمای آیند نگر را تحریک کند.

پس بهتر است به چند مساله در رابطه با  فرهنگ فعالیت در لینکدین توجه کنیم:

نباید فکر کرد چون پروفایل برای شخص شماست اجازه دارید هرآنچه را که دوست دارید در آن قرار دهید یا هر پستی را آپدیت کنید.

مطالب غیر مرتبط با تخصص و کار خود  و همینطور مسائل شخصی خود را به اشتراک نگذارید.

تبلیغات مستقیم برای کالا و خدمات خود نکنید.

پروفایلتان را کامل کنید.

اسمتان را درست بنویسید.

در گروه های تخصصصی مشارکت کنید.

عنوان و صنعت مرتبط را درست انتخاب کنید.

برای اضافه کردن افراد به هر درخواست جواب ندهید و همینطور هر درخواستی هم قبول نکنید.

بهتر است که هر چیز غیر مرتبط را حتی لایک هم نکنیم.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه