هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

8 نکته مهم در بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

8 نکته مهم در بازاریابی محتوا

محتوای مناسب همانند طراحی ظاهر سایت در جلب توجه مخاطبین بسیار موثر است . طراحی زیبا و کاربر پسند و محتوای مناسب در کنار هم باعث می شوند که بازدید کننده در مسیر بازاریابی شما حرکت کرده و نهایتا باعث می شود که محصول یا خدماتی را خریداری کنند، در سایت شما ثبت‌نام کنند و یا مطلبی را به اشتراک بگذارند.
بازاریابی محتوا یکی از بهترین راه ها برای رشد کسب و کار کوچک شما در اینترنت است،و با این شرط که از اشتباهات دوری کنید می توانید از هدر رفتن وقت و منابع خودداری کنید.
توجه به این نکته را فراموش نکنید که زمانی که شما یک مطلب یا مقاله را تهیه کرده و مراحل تایید آن سپری می شود و در نهایت در تمام کانال های اجتماعی شما به اشتراک گذاشته می شود دیگر امکان اصلاح شدن آن وجود ندارد پس روی تهیه محتوای حرفه ای تمرکز کنید.

در این پست، ما 8 اشتباه رایج در بازاریابی محتوا را بیان می کنیم.

 

1- بهینه بودن سایت برای موتورهای جستجو مهم است اما همه چیز نیست :
هیچگاه کیفیت محتوا را فدای سئو نکنید! مهم ترین کار شما در تولید محتوا تهیه مطلب مفید و آموزنده برای مخاطب است .تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در مطالب سایت باعث می شود که مخاطب نتواند با آن ارتباط برقرار کند.

 

2- عدم برنامه ریزی در انتشار محتوا :
توزیع محتوا به اندازه تولید محتوا مهم است . اگر می خواهید محتوای شما موثر باشد به یک استراتژی منظم تولید و انتشار محتوا فکر کنید که تمام اقدامات شما را هدایت کند. تهیه و انتشار مداوم مقاله و یا مطلب در سایت به تنهایی کافی نیست. انتشار مداوم مطالب در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک ، لینکدین و…. می تواند به موفقیت شما در بازاریابی محتوا کمک کند.

3- فقط به فروش محصولتان فکر نکنید :
هرگز در ابتدا و یا در طول محتوای متنی یا ویدیویی تبلیغی از تجارت خود انجام ندهید . هدف خود را بر تهیه یک محتوای آموزنده قراردهید به طوری که به سوالات متفاوت کاربران پاسخگو باشد در نهایت می توانید به مخاطبین بگویید که چه روش هایی به آنها در حل مشکل یا سوالاتشان کمک خواهد کرد . اطمینان داشته باشید که مخاطب برای دریافت اطلاعات بیشتر و حل مشکل به انتهای محتوای شما مراجعه خواهد کرد.

4- اشتباهات نگارشی :
نگارش صحیح و خالی از اشکال اعتبار و ارزش یک محتوا را چندین برابر افزایش می دهد.
وجود انواع اشتباهات املایی، تایپی و نگارشی کیفیت محتوا را زیر سوال می برد. مخاطب چطور می تواند نظرهای کارشناسی شما را بپذیرد در حالی که تصور می کند شما حتی قادر به نگارش یک متن ساده هم نیستید؟

 

5- عدم توجه به ظاهر محتوا :
به خاطر داشته‌باشید ظاهر و حسی که محتوا در آن خوانده می‌شود تاثیر به سزایی بر تعداد خوانندگان خواهدداشت. طراحی و چیدمان جذاب تعداد خوانندگان را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد. بخش مهم دیگر بهینه‌سازی محتوایتان از طریق تاکتیک‌های سئوی داخلی و خارجی است، تا مطمئن شوید با موتورهای جست و جو سازگار است و کلیدواژه‌های آن به گونه‌ درستی انتخاب شده اند.

6- بهره نجستن از محتوای ویدیویی :
ویدیو را در استراتژی بازاریابی محتوای خود بگنجانید. ارقامی که در شبکه های اجتماعی مانند فیس‌بوک وجود دارد اهمیت آن را در بازاریابی محتوا اثبات می‌کند. با نادیده گرفتن اهمیت ویدیو به عنوان یک عنصر اساسی در استراتژی تولید محتوایتان ، این فرصت را از دست ندهید.

7- تولید محتوای ضعیف در زمان کوتاه :
اگر مخاطبین تجربه شیرینی از دریافت محتوای سایت شما داشته باشند این تجربه به راحتی فراموش نخواهد شد. می دانیم که روش های جستجو جهت دریافت محتوای مناسب به طور منظم در حال افزایش و به روزرسانی هستند ، بنابراین اگر به دنبال جایگاه بالایی در جستجو های مربوط به زمینه فعالیت خود هستید، آن را از طریق تولید سریع یک محتوای کم ارزش بدست نخواهید آورد. و این عمل عموما به مخاطبان شما نشان می دهد که اهمیت کمی برای آنها قائل هستید و علاقه ای به صرف زمان برای ارائه خدمات درخور و شایسته مخاطبینتان ندارید .

8- عدم بهینه‌سازی برای تبلت و موبایل :
در چند سال اخیر ریسپانسیو بودن و موبایل فرندلی بودن سایت تبدیل به یک عامل کلیدی مهم و موثر در بهینه سازی سایت ها برای موتور های جستجو شده است. اگر محتوای شما بر روی موبایل و تبلت طراحی کاربردی و زیبا و قابل خواندن نداشته باشد، درصد بسیار بالایی از مخاطبین تان را از دست خواهید داد و به نتیجه مطلوب در جلب نظر کاربران دست نخواهید یافت.

برچسب های نوشته
بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه