هنر وب ارائه دهنده راهکارهای نوین بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک

هنر وب |طراحی سایت – طراحی فروشگاه اینترنتی-بهینه سازی وب سایت

مقدمه ای بر سئو

سئو وب سایت

مقدمه ای بر سئو

عبارت سئو مخفف Search engine optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو و در اصطلاح به معنی سئو وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد. به طور دقیق تر به مجموعه عملیات برای یک وب سایت گفته می شود ، که بتوان بوسیله ی آنها رتبه ی نمایش سایت را در موتور های جستجو (مانند گوگل ، یاهو و …) ارتقاء داد تا لینک های سایت را در جستجو های آنها در صفحات و سطر های بالاتر نمایش دهند.

این که سایت شما بر اساس موضوعی که دارد در رتبه چندم موتورهای جستجو از جز جمله گوگل نمایش داده شود، بسیار مهم است، چرا که وقتی اشخاص در اینترنت موضوعی را جستجو می کنند، مطمئنا به آن نیاز دارند که در مورد آن تحقیق و جستجو میکنند، و موتورهای جستجو از بین سایت هایی که به آن ها معرفی شده، بر اساس معیار های خود سایت ها را رتبه بندی و به ترتیب نمایش می دهند و در نهایت اینکه اشخاص از بین همان 10 سایت اول به نتیجه مورد نظر خود می رسند و نیاز خود را اعم از دیدن نمونه کار، خرید، استعلام قیمت و …. برطرف می کنند.

چرا باید وب سایت خود را بهینه سازی کنیم؟

اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند، سئو کمک می کند که محتوای وب سایت خود را راحت تر در دسترس موتورهای جستجو قرار دهید و با تکنیکهای سئو ،موتور جستجو را آگاه میکنید وب سایت شما را در مکان های بالاتری از نتایج جستجو برگرداند. افزایش تعداد بازدیدکنندگان و مشتریان، نمایش بهتر مطالب در گوگل ، کلمات کلیدی مناسب و… از منافع سئو وب سایت برای موتورهای جست و جو است پس هماهنگی سایت شما با تمامی مرورگرها، موضوعی است که باید روی آن دقت کنید.

خدماتی که سئو کاران برای صاحبان سایت ها ارائه می دهند:

– افزایش بازدید از سایت
– افزایش فضای رقباتی نسبت به همکاران خود در اینترنت و بالا بردن فروش اینترنتی
– بازبینی و آنالیز محتوا و ساختار وب سایت شما
– مشاوره فنی در مورد توسعه وب سایت
– مدیریت توسعه کسب و کار آنلاین
– تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی
مشاوره و آموزش سئو وب سایت
– خصص یافتن در بازارهای خاص و منطقه ای
– ایجاد سرمایه گذاری برای تبلیغات همیشگی برند و محصولاتتان
– بالا رفتن رتبه از لحاظ کلمات کلیدی نسبت به سایت های دیگر

انواع سئو وب سایت :

در روش سئو وب سایت از طریق سئو می توان گفت عواملی که در بهبود وضعیت وب سایت موثر است را میتوان به دو دسته تقسیم کرد:

  • سئو درون صفحه (On page seo) :

کنترل محتوای وب سایت و کدها مانند : کنترل مطالب و تصاویر همچنیین کنترل لینک ها و هر آنچه که در وب سایت بارگذاری می شود.

  • سئو بیرون صفحه (off page seo) :

هر گونه فعالیتی که خارج از وب سایت صورت می گیرد و توسط کارشناسان سئو وب سایت اداره می شود.

راهکارهای سئو وب سایت :

– کلمات کلیدی

کلمات که در زمینه ی کاری شما جستجو می‌شوند را پیدا می کنیم و تمرکز و دقت خود را روی این کلمات قرار می دهیم به این ترتیب شانس دیده شدن ورود کاربر به وب‌سایت شما را بالا می بریم.

– استراتژی محتوا

با بازنگری محتوای وب سایت شما و قرار دادن کلمات کلیدی در جایگاه مناسب موتورهای جستجو می توانند زمینه کاری شما را  به راحتی تشخیص دهند. وجود محتوای با کیفیت و مورد نیاز کاربران در زمینه شغلی مهترین عامل برای موفقیت وب سایت می باشد.

– ایجاد لینک

برای موتورهای جستجو یکی از فاکتورهای مهم لینک ها هستند.هر چه تعداد لینک ها به صفحه شما بیشتر باشد موتورهای جستجو اعتبار بیشتری به شما می دهند.برای دریافت لینک های بیشتر می توان لینک هایی به صورت خودکار و یا به صورت دستی ایجاد کرد.